Delikatne zakupy

Szeroko pojęte ezakupy. Dyskusje o zakupach w sklepach internetowych.
sunrise

Delikatne zakupy

Post autor: sunrise » 20 lut 2012, 14:50

Temat dość delikatny i to dosłownie;)

Chciałam poznać waszą opinię na temat tego, czego nigdy nie kupilibyście w sieci. Osobiście sprzedaję takie cacka: karpex-laser3d.pl/pl/galeria - szklane statuetki z laserowym grawerem w 3D. Czy chcąc kupić taka statuetkę zamówilibyście ja przez internet? Czy raczej wybralibyście tradycyjną drogę zakupu?

FC_pl

Re: Delikatne zakupy

Post autor: FC_pl » 15 mar 2012, 18:10

To zależy od tego jaką renome posiada firma oraz czego spodziewasz się po takich zakupach. Osobiście nigdy nie kupiłbym ubrania przed przymierzeniem,chyba że doskonale znam swój rozmiar i wiem,że będzie pasować. W innym przypadku to zakupy w ciemno.

Awatar użytkownika
kamelki

Post autor: kamelki » 25 mar 2012, 12:50

Wiesz jaka myśl mi błysnęła na początku jak zobaczyłam? Żeby w dostawie mi tego nie potłukli;) ale to tylko takie pierwsze skojarzenie. Tylko, żeby właśnie inni nie kojarzyli tak. Ale jeśli masz konkurencyjne ceny to tak kupiłabym przez Internet. To zależy jedni wolą zakupy w sklepach, inni wolą bez łażenia po mieście. A czego bym nie kupiła? Hmm ja chyba lekarstw, ale wiem, że mnóstwo ludzi kupuje, także chyba wszystko da się przez Internet sprzedać.

FC_pl

Post autor: FC_pl » 02 maja 2012, 10:07

Racja. W przypadku takich statuetek ze szkła należy zachować szczególną ostrożność i bezpiecznie zapakować przesyłkę. Dodatkowo warto ją również ubezpieczyć,może nieco wyższe koszty,ale przynajmniej spokojna głowa.

asiadareszka

Post autor: asiadareszka » 11 maja 2012, 12:02

Czego nie kupiłabym przez internet? Hmmm, chyba zakupów spożywczych. Chociaż moja znajoma robi ze względu na brak czasu, zakupy w internetowych delikatesach Alma i jest bardzo zadowolona z jakości produktów. Sunrise, twoje figurki naprawdę fajnie wyglądają. Myślę, że znajdziesz na nie klientów, ale... również starałabym się na Twoim miejscu aby były maksymalnie zabezpieczone przed stłuczeniem podczas wysyłki.
Uwielbiam robić zakupy!Lubię też wygodne płatności przez internet gdyż bardzo ułatwiają mi moją pasję

FC_pl

Post autor: FC_pl » 04 cze 2012, 16:01

Z zakupami spożywczymi jest tak,że jeżeli dany sklep ma swoją siedzibe w tym samym mieście lub powiedzmy ta odległość jest stosunkowo nie duża,to spokojnie wg mnie można pozwolić sobie na takie zakupy. Wtedy masz jeszcze gwarancję,że wszystko będzie świeże i dostarczona na czas.

gottu

Post autor: gottu » 11 cze 2012, 10:39

FC_pl pisze:To zależy od tego jaką renome posiada firma oraz czego spodziewasz się po takich zakupach. Osobiście nigdy nie kupiłbym ubrania przed przymierzeniem,chyba że doskonale znam swój rozmiar i wiem,że będzie pasować. W innym przypadku to zakupy w ciemno.
Trzeba pamiętać również, że różna numeracja ubrań jest. Dla jednej firmy L to u innej XL itp. Też się boję kupować przez sieć bez przymierzania, szczególnie gdy nie są podane szczegółowo rozmiary tylko za pomocą symboli S, M. L, XL...

PolaRaksa

Post autor: PolaRaksa » 18 wrz 2012, 14:55

Nie kupuję butów, to jest sprawa delikatna, bielizna tez , jeszcze bardziej delikatna.

asiadareszka

Post autor: asiadareszka » 21 wrz 2012, 10:15

Pamiętajmy również, że może się zdarzyć tak w przypadku zakupów ubrań, jakość wykonania daleko odbiega od naszych wyobrażeń. Na zdjęciu wszystko wygląda pięknie i ładnie a jak przyjdzie do nas przesyłka, już dany ciuszek nie jest taki ładny.
Z tego względu jeśli kupuję ubranie w sieci, to tylko firm które znam i wiem jaka jest ich jakość.
Uwielbiam robić zakupy!Lubię też wygodne płatności przez internet gdyż bardzo ułatwiają mi moją pasję

lissa80
Kontakt:

Post autor: lissa80 » 27 mar 2014, 13:20

Ja przede wszystkim w internecie nie kupuję ubrań, a jeżeli chodzi o coś innego to tylko u sprawdzonych sprzedawców :)

KajkaMile

Post autor: KajkaMile » 02 lis 2014, 16:09

Ja podobnie nie kupuję ubrań, a w przypadku tych statuetek też bałabym, żeby się nie potłukły.

Asja

Post autor: Asja » 23 kwie 2018, 12:58

Nie bałabym się zamówić takich statuetek. Jeżeli producent zachęca do ich zakupu w takiej formie to z pewnością zdaję sobie sprawę, że towar jest bardzo delikatny i kruchy, i że trzeba go dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem podczas przesyłki. A gdybym nawet dostała statuetkę rozbitą, zawsze przecież mogę ją zwrócić na koszt sklepu. Jeżeli mi się coś podoba albo na przykład nie mogę zdobyć tego w żadnym sklepie stacjonarnym to zamawiam to bez wahania w internecie. Przecież w sklepach tradycyjnych też mogę zakupić towar wadliwy czy nieodpowiedni, ryzyko zawsze jest moje.

Agulinka60

Post autor: Agulinka60 » 24 kwie 2018, 15:50

Nie bałabym się zamówić takich statuetek. Jeżeli producent zachęca do ich zakupu w takiej formie to z pewnością zdaję sobie sprawę, że towar jest bardzo delikatny i kruchy, i że trzeba go dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem podczas przesyłki. A gdybym nawet dostała statuetkę rozbitą, zawsze przecież mogę ją zwrócić na koszt sklepu. Jeżeli mi się coś podoba albo na przykład nie mogę zdobyć tego w żadnym sklepie stacjonarnym tak jak ten krem przeciwzmarszczkowy sklep.barwa.com.pl/pause/231-krem-na-noc-30-pause.html to zamawiam bez wahania.
Przecież w sklepach tradycyjnych też mogę zakupić towar wadliwy czy nieodpowiedni, ryzyko zawsze jest moje.

kaja33x

Post autor: kaja33x » 18 lis 2019, 11:28

Nie boję się niczego kupować w sieci. Kupuję tam nawet produkty dla dzieci, np. mleko modyfikowane.

Awatar użytkownika
Aleksandra89

Post autor: Aleksandra89 » 29 lis 2019, 14:36

Osobiście uważam, że coraz więcej osób wybiera formę sprzedaży online niż stacjonarnej. Coraz więcej sklepów przechodzi do sieci i nie ma w tym nic niezwykłego :)

ODPOWIEDZ