Sklep internetowy na Facebook-u

Jakie oprogramowanie wybrać dla sklepu internetowego.
romaner

Sklep internetowy na Facebook-u

Post autor: romaner » 26 lis 2010, 14:15

Słyszeliście o tym? Można już zakładać sklepy internetowe bezpośrednio na facebook-u.
Nie wiem dokładnie, jak to wygląda technicznie, ale jest to możliwe, podobno jest już kilka wdrożeń.

Awatar użytkownika
c2h5oh

Re: Sklep internetowy na Facebook-u

Post autor: c2h5oh » 30 lis 2010, 01:49

Niby można, ale ludzie wchodzą na Facebooka nie po to, żeby coś kupować - wyjątkowo drogi i mało skuteczny kanał sprzedaży.
Bardziej się opłaca ściągnąć klienta z Facebooka do normalnego sklepu internetowego, ewentualnie dodanie integracji z FB jako dodatku, ciekawostki.

TOM

Post autor: TOM » 17 gru 2010, 10:08

Dlaczego Facebook to drogi kanał dystrybucji? Przecież jest darmowy....

A jeżeli chodzi o skuteczność, to mi się wydaje, że może być bardzo efektywny. Poza tym coraz więcej Polaków ma konto na fb.

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 17 gru 2010, 16:50

Z samego darmowego dostępu do Facebooka sprzedaży nie będzie - musisz ściągnąć ludzi. Aby to zrobić musisz napracować się nad treścią swojej facebookowej strony i ją jakoś rozpromować - kosztuję to masę cennego czasu i wcale nie jest łatwe.
Druga kwestia to reklama na Facebooku: stawki za klika są nieco niższe niż w Adwordsie i o ile zdobywany w ten sposób ruch całkiem przyzwoicie konwertuje jeśli chodzi o "polubienie" czegoś, to już sprzedażowo jest słaby.

swenNL

Post autor: swenNL » 18 gru 2010, 11:14

To, co pisze c2h5oh to prawda - dodatkowo trzeba jeszcze doliczyć koszt wdrożenia i utrzymania takiego sklepu na facebooku.

Także to wcale nie jest takie proste i tanie...

krzysiuus

Post autor: krzysiuus » 19 gru 2010, 12:12

Kurcze niedługo ten facebook będzie jakimś nałogiem dla większości ludzi. Według mnie są to pierdoły. I nie warto nawet tam zakładać konta. I jeszcze te afery co ostatnio były związane z tym portalem...
Szablony aukcji allegro - Dodatki do aukcji

swenNL

Post autor: swenNL » 02 sty 2011, 13:40

krzysiuus pisze:Kurcze niedługo ten facebook będzie jakimś nałogiem dla większości ludzi. Według mnie są to pierdoły. I nie warto nawet tam zakładać konta. I jeszcze te afery co ostatnio były związane z tym portalem...
Wiesz co - myślę jednak, że warto. To ogromny rynek ludzi, którzy wiedzą jak poruszać się w internecie, także też sporo potencjalnych klientów dla sklepu. Warto chociażby założyć stronę na facebooku i dodać przycisk "lubię to" na stronie sklepu.

TOM

Post autor: TOM » 05 sty 2011, 10:51

c2h5oh pisze:Z samego darmowego dostępu do Facebooka sprzedaży nie będzie - musisz ściągnąć ludzi. Aby to zrobić musisz napracować się nad treścią swojej facebookowej strony i ją jakoś rozpromować - kosztuję to masę cennego czasu i wcale nie jest łatwe.
Rzeczywiście - trudno nie przyznać Ci racji.
Moim zdaniem w dłuższej perspektywie jednak warto w to zainwestować, bo sieci społecznościowe rosną w siłę.

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 05 sty 2011, 12:36

Faktycznie warto być na Facebooku, ale nie można robić tego na odwal, bez pomysłu i tylko po to żeby być - trzeba się do tego przyłożyć, a niewielkie sklepy nie mają na to zasobów. Nie ma sensu też traktować Facebooka jako typowego kanału sprzedaży, bo rządzi się innymi prawami.
Moim zdaniem w tej chwili ma sens przemyślane korzystanie z Facebooka w swoim sklepie, ale budowanie sklepu dostępnego jako aplikacja FB już nie.

chomik

Post autor: chomik » 14 lut 2011, 11:46

Wg mnie za jakiś czas Facebook sam udostępni jakiś moduł do sprzedaży online - na tym będzie mógł sporo zarobić.
Myślę, że sprzedaży za pomocą FB nie da się uniknąć.

Awatar użytkownika
agata

Post autor: agata » 09 maja 2011, 10:39

A mi się wydaje, że Facebook pozostanie głównie platformą społecznościową. Jeśli już kupować na Facebooku to moim zdaniem niedrogie produkty, które kupujemy spontanicznie, które nie wymagają większego namysłu. Mimo wszystko profesjonalny sklep internetowy wzbudza więcej zaufania.

Kusić może fakt, że Facebook to właściwie gotowa baza potencjalnych klientów, zorientowanych na konkretny produkt. Jednak z drugiej strony sprzedawcy powinni pamiętać, że Facebook to portal niezwykle dynamiczny, ciągle pojawiają się nowe funkcjonalności i zmiany w regulaminie. Dlatego trudno ocenić czy f-commerce rzeczywiście się rozwinie.

Poza tym interaktywny charakter portalu gwarantuje klientom możliwość dodawania opinii i komentarzy - także tych negatywnych o danym sprzedawcy bądź produkcie. A wtedy już niewiele trzeba by zła opinia rozprzestrzeniła się jak wirus po całej społeczności.
Agencja Interaktywna PR Kreator.Tworzymy kampanie wizerunkowe dla firm w sieci. Specjalizujemy się w copywritingu, piszemy teksty reklamowe na strony www, ulotki i plakaty.Uruchomiliśmy także oprogramowanie dla sklepów internetowych-EpokSystem.pl

Awatar użytkownika
Herbatnik
Kontakt:

Post autor: Herbatnik » 16 cze 2011, 09:34

Jako sklep facebook się nie sprawdzi, co innego kanał informacyjno-promocyjny :)
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

webface

Post autor: webface » 17 paź 2011, 11:15

Click Shop już ma taką f. właśnie dziś będę ją uruchamiał. Gdybyście byli ciekawi jak taki sklep wygląda to tu jest przykład:
http://www.facebook.com/homepl?sk=app_134105626689714

Nie wierzę w sprzedaż na FB ale wizerunkowo to na 101% fajnie działa. Zobaczymy co z tego będzie...

pinea
Kontakt:

Post autor: pinea » 28 mar 2012, 10:25

ja osobiście nie uważam aby facebook był dobrym miejscem do handlu. Skutecznej reklamy też jakoś tam za bardzo nie widze. Jak ktoś wchodzi na fb to raczej nie po to zeby kupić krzesła biurowe (czy każdy inny produkt).
Jestem ciekaw jak to wygląda u Was? widzicie jakieś wymierne korzyści płynące z FB? wzrost sprzedazy po utworzeniu fanpage?

tacyt

Post autor: tacyt » 11 kwie 2012, 15:35

Ostatnio znalazłem to www.fbxservice.com dostarczają moduły które instalujesz w sklepie i przez które integrujesz sklep z facebookowym fan pagem

ODPOWIEDZ