Oprogramowanie czy budowa sklepu od podstaw?

Jakie oprogramowanie wybrać dla sklepu internetowego.
AgnieszkaM

Oprogramowanie czy budowa sklepu od podstaw?

Post autor: AgnieszkaM » 16 sie 2007, 20:09

Zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się zatrudnić firmę do zrobienia sklepu internetowego od podstaw czy lepiej kupić oprogramowanie? Chodzi o dosyć skomplikowany sklep z integracją z Allegro, z wykorzystaniem różnego rodzaju płatności internetowych itp.

Czekam na opinie!

adamlop
Kontakt:

Post autor: adamlop » 17 sie 2007, 00:28

Chodzi o dosyć skomplikowany sklep z integracją z Allegro, z wykorzystaniem różnego rodzaju płatności internetowych itp.
Inregracji z allegro mozna dokonac nawet na podstawie darmowego oscommerce, tylko trzeba umiec. Roznego rodzaju platnosci to juz akurat najmniejszy problem
W sprawie sklepów Zencart służę pomocą

Alicja

Post autor: Alicja » 18 sie 2007, 16:13

Jeżeli chodzi o integrację z Allegro to liderem w Polsce jest IQLabs (www.iql.pl), ostatnio przygotowywali dla mojej firmy sklep połączony z ich narzędziem do zarządzania transakcjami allegro i działa to całkiem fajnie.
Nie są najtańsi, ale uważam że warto....

RAFALM

Re: Oprogramowanie czy budowa sklepu od podstaw?

Post autor: RAFALM » 10 sie 2008, 19:28

A czy trzeba płacić coś za Allegro API? (za dostęp) Bo chyba jest to wymagane, ale nie wiem do końca....

ona

Post autor: ona » 31 lip 2009, 19:07

To jak w końcu jest? Co się bardziej opłaca? Oprogramowanie (shoper, sote itp.) czy budowa sklepu od podstaw? :) Zamierzam otworzyć sklep internetowy i zbieram opinie.

onlineowiec

Post autor: onlineowiec » 01 sie 2009, 09:06

Jak nie chcesz żadnych udziwnień, to kup sobie gotowe oprogramowanie, wystarczy wtedy dorobić własną skórkę i sklep gotowy!

trelek

Post autor: trelek » 10 wrz 2009, 20:07

ona pisze:To jak w końcu jest? Co się bardziej opłaca? Oprogramowanie (shoper, sote itp.) czy budowa sklepu od podstaw? :) Zamierzam otworzyć sklep internetowy i zbieram opinie.
na start ja osobiście bym polecił gotowe oprogramowanie. szybciej wystartujesz i masz gwarancje, że nie będzie błędów i sklep będzie po prostu dobrze działał, a ty zajmiesz się tylko marketingiem i zatowarowaniem.

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 10 wrz 2009, 21:38

Gotowe oprogramowanie będzie tańsze od projektu stworzonego na zamówienie. Sens tworzyć coś nowego jest w zasadzie tylko gdy sklep ma być nietypowy / oferować nietypowy asortyment, wprowadzając wymagania, które są niemożliwe do zrealizowania przy użyciu gotowego oprogramowania (nawet komercyjnego i z dopłatą za dostosowanie).
Oczywiście trzeba dysponować jeszcze odpowiednim budżetem: kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy za stworzone od zera oprogramowanie sklepu to absolutne minimum - za mniej dostanie się albo oprogramowanie uboższe funkcjonalnie od już istniejących (czyli kasa wyrzucona bez sensu), albo źle napisane (jeszcze gorzej). Praca dobrego programisty sporo kosztuje.

RAFALM

Post autor: RAFALM » 11 wrz 2009, 22:57

c2h5oh pisze:Oczywiście trzeba dysponować jeszcze odpowiednim budżetem: kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy za stworzone od zera oprogramowanie sklepu to absolutne minimum - za mniej dostanie się albo oprogramowanie uboższe funkcjonalnie od już istniejących (czyli kasa wyrzucona bez sensu), albo źle napisane (jeszcze gorzej). Praca dobrego programisty sporo kosztuje.
strasznie duża kasa, nie spodziewałem się takiego rzędu wielkości, naprawdę...

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 14 wrz 2009, 17:55

Sklep "szyty na miarę" musi posiadać sporo funkcji gotowego oprogramowania + to co sobie zamawiający zażyczył, ale nie musi być aż tak uniwersalny. Pracy przy takim projekcie jest dość na minimum 2 miesiące dla niezłego programisty (a przy większych projektach i na ponad pół roku dla kilkuosobowego zespołu).
Programista (czy programiści) to nie koniec wydatków: w procesie tworzenia sklepu musi uczestniczyć grafik, i to dobrze znający się na tworzeniu grafiki na potrzeby stron internetowych (a o takich zadziwiająco trudno - musi wiedzieć co może, a czego mu nie wolno, bo strona będzie niemożliwa do pocięcia tak, żeby wyglądała tak samo we wszystkich przeglądarkach i/lub będzie "ważyć" 2,5 mega ;-) ); dalej absolutnie niezbędny jest osobnik od usability i optymalizacji sprzedaży - może to zaważyć na sukcesie lub porażce sklepu.
W idealnym przypadku są te 3 rzeczy u jednego specjalisty, ale nawet jeśli to jego oczekiwania finansowe są bardzo wysokie.

Oczywiście można oszczędzić - olac usability poza to co podpowiada zdrowy rozsądek i co już jest w innych sklepach, w ramach grafika zgarnąć jakiegoś niedrogiego freelancera (można dobrze trafić, albo jak zwykle) i zwerbować studenciaka z niewielkim doświadczeniem do pisania kodu, ale efekt końcowy będzie w najlepszym wypadku na poziomie oscommerce z darmową templatką, choć pewnie słabiej zabezpieczony.

POLI

Post autor: POLI » 08 sty 2011, 10:38

c2h5oh pisze:Sklep "szyty na miarę" musi posiadać sporo funkcji gotowego oprogramowania + to co sobie zamawiający zażyczył, ale nie musi być aż tak uniwersalny. Pracy przy takim projekcie jest dość na minimum 2 miesiące dla niezłego programisty (a przy większych projektach i na ponad pół roku dla kilkuosobowego zespołu).
Programista (czy programiści) to nie koniec wydatków: w procesie tworzenia sklepu musi uczestniczyć grafik, i to dobrze znający się na tworzeniu grafiki na potrzeby stron internetowych (a o takich zadziwiająco trudno - musi wiedzieć co może, a czego mu nie wolno, bo strona będzie niemożliwa do pocięcia tak, żeby wyglądała tak samo we wszystkich przeglądarkach i/lub będzie "ważyć" 2,5 mega ;-) ); dalej absolutnie niezbędny jest osobnik od usability i optymalizacji sprzedaży - może to zaważyć na sukcesie lub porażce sklepu.
W idealnym przypadku są te 3 rzeczy u jednego specjalisty, ale nawet jeśli to jego oczekiwania finansowe są bardzo wysokie.

Oczywiście można oszczędzić - olac usability poza to co podpowiada zdrowy rozsądek i co już jest w innych sklepach, w ramach grafika zgarnąć jakiegoś niedrogiego freelancera (można dobrze trafić, albo jak zwykle) i zwerbować studenciaka z niewielkim doświadczeniem do pisania kodu, ale efekt końcowy będzie w najlepszym wypadku na poziomie oscommerce z darmową templatką, choć pewnie słabiej zabezpieczony.

Sama prawda brutalna do bólu ale sama prawda

i potem powstaja kwiatki:

Klient: Dzień dobry, chce stworzyć sklep z agd,rtv i chce być liderem rynku i konkurować z AGD EURO RTV i MediaMarket ile to będzie kosztować??

Odpowiedz: sklep około 10-50 tyś zł (w zależności od funkcjonalności) + 2 mil. zł na reklamę i promocje + zatowarowanie

Klient: Oj nie myślałem ze można zmieścić się w 500 zł, oj to dla mnie za drogo, to ja znalazłem ogłoszenie studenta co mi za tyle zrobi, to ja dziękuje. Do widzenia.

Odpowiedz: Do widzenia.
http://www.sellsmart.pl - program sklepu internetowego

Katia

Post autor: Katia » 19 maja 2011, 18:13

katee-83 pisze:Witam,

Na rynku jest wiele ciekawych rozwiązań, mam na myśli różnego rodzaju sklepy internetowe. Jeszcze jakieś 2 lata temu fajnym rozwiązaniem był oscommerce. Obecnie praktycznie się nie rozwija, brakuje mu wielu ciekawych dodatków. Przy omawianiu sklepów biorę również pod uwagę cenę sklepu. Sote i Shoper jak dla mnie za drogie. Za te pieniądzę mogę mieć wypasiony sklep oparty na silniku presta shop. Fajnym rozwiązaniem jest obecnie, bo tak naprawdę od max 1-2 miesięcy presta shop 1.4. Dobrze przetłumaczoną na język polski prestę 1.4. posiada firma conor interactive. Ciekawe skórki, poza tym zawsze jest możliwość zamówienia własnej grafiki dostosowanej do naszych potrzeb, podaję link http://prestashop.conor.pl/

Ale dlaczego na wszystkich forach w necie ten sam wpis? Trochę inwencji w tej reklamie przydałoby się :).

katee-83

Post autor: katee-83 » 22 maja 2011, 22:15

Przepraszam, ale jeżeli widzę coś ciekawego a przeglądam właśnie różne fora, to polecam innym. Inwencja... jest tu zbędna, liczą sie chęci i nie rozumiem co tu zmieniać??? Najwyraźniej, ktoś tu strzelił gafę. Radzę 2 razy się zastanowić i dopiero pisać.

Marek Plis

Post autor: Marek Plis » 02 lip 2012, 23:23

Po co ci sklep pisany od podstaw? Pieniądze, które wydałbyś na to wydaj lepiej na zatowarowanie. Im krótszy czas realizacji tym większe prawdopodobieństwo, że klient kupi.
Nie myślałeś nad jakimś modelem Saas. Płacisz abonament za dzierżawę sklepu i w cenie masz obsługę techniczną, kodowanie SSL oraz stabilny hosting z gwarancjami. Według mnie na początek idealne! Tutaj mogę polecić IAI Shop.
Możesz też kupić wersje pudełkową jednak to będzie cię trochę kosztowało. Tutaj polecam ePro Shop.

Ciekawe jak rozwiązanie oferuje firma InfoSerwis. Jej produkt BestSeller jest oferowany w modelu Saas ale w każdej chwili możemy wykupić licencje sklepu na własność.

Pzdr! ;)
Sklep internetowy od zaplecza...
eSklep Info

aptus
Kontakt:

Post autor: aptus » 29 sie 2012, 11:03

Saas najczęściej (jeśli wogóle) nie umozliwia dopasowania sklepu do własnych potzreb. Najlepiej dobry gotowiec + modyfikacje. Taki model jest najtańszy i jednocześnie najbardziej elastyczny.

ODPOWIEDZ