Sprzedaż pomysłów :)

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
Ania

Sprzedaż pomysłów :)

Post autor: Ania » 03 mar 2009, 15:37

Wiem, że to może dziwny pomysł, ale głowa mi pęka od pomysłów jaką tu założyć działalność w Internecie, a niestety nie stać mnie na zrealizowanie tych pomysłów. Co myślicie o sklepie internetowym ze sprzedażą pomysłów? :) Kupujący dostawałby ode mnie pełną dokumentację co do pomysłu, cały biznes plan, kosztorys itp. :)

RAFALM

Re: Sprzedaż pomysłów :)

Post autor: RAFALM » 04 mar 2009, 17:56

Super pomysł! Na pewno jest wielu ludzi, którzy mają kasę, chcieliby ją zainwestować w biznes w sieci, ale nie mają pomysłów. Musiałabyś to tylko jakoś fajnie rozwiązać, żeby nikt nie wykradał Twoich pomysłów i później nie wykorzystywał bez Twojego pośrednictwa :)

Mogłabyś też wejść we współpracę z jakąś firmą, która potrafiłaby wdrażać w życie Twoje pomysły - wtedy mogłabyś sprzedawać cały pakiet!

krinpi

Post autor: krinpi » 06 mar 2009, 17:23

Ania - po prostu poszukaj inwestora! Jak masz jakieś fajne pomysły, zainteresuj nimi jakiegoś inwestora i do dzieła!! :) Na pewno w necie znajdziesz coś na ten temat. Życzę sukcesów! - daj znać, jak coś rozkręcisz ;)

Ania

Post autor: Ania » 15 mar 2009, 14:30

krinpi, dzięki za radę. Też o tym myślałam, ale znaleźć inwestorów jest ciężko, chociaż będę próbowała. ;)

krinpi

Post autor: krinpi » 28 mar 2009, 11:13

No w tym okresie rzeczywiście może nie być łatwo, ale jak kryzys zacznie ustępować, to na pewno inwestorzy znowu zainteresują się projektami związanymi z Internetem :wink:

polaaa70

Post autor: polaaa70 » 27 wrz 2010, 15:42

Sprzedaż pomysłów, hmmm... całkiem ciekawie to brzmi. Przeanalizuj sprawę jakby to mogło wyglądać w praktyce. Czy pomysły kiedyś się nie skończą? Czy jeden "pomysł" będziesz sprzedawać jednej osobie a może będzie produktem "wielokrotnego" użytku? Jeżeli te twoje pomysły są na prawdę interesujące może rzeczywiście warto pójść krok na przód i zrealizować choć jeden z nich :)

PolaRaksa

Post autor: PolaRaksa » 11 paź 2010, 13:37

Dobre - zawsze to jaiś pomysł :D .

Przemek108

Post autor: Przemek108 » 03 sty 2011, 15:59

A propos tych pomysłów internetowych warto się rozejrzeć czy ktoś wcześniej na nie nie wpadł - istnieje cały "przemysł marketingu internetowego" - jeśli nie jesteś odkrywcza to raczej nie licz na sukces... Niemniej powodzenia :)
autocad - moje ulubione oprogramowanie

swenNL

Post autor: swenNL » 04 sty 2011, 09:04

W obecnych czasach bardzo trudno zrobić coś odkrywczego i innowacyjnego, czego jeszcze nie ma w internecie.
Ale dobrą stroną sieci jest właśnie to, że jeżeli jednak ktoś coś takiego wymyśli i wdroży to w życie, ma szansę odnieść sukces :)

Konsultant
Kontakt:

Post autor: Konsultant » 11 sty 2011, 20:12

Sprzedaż pomysłów na biznes to nie jest dobry pomysł na biznes.
Kto kupi kota w worku? :wink:
Konsultantka FM Group - Zostań Konsultantką FM Group!

komp4me.pl

Post autor: komp4me.pl » 13 sty 2011, 17:36

Sprzedaż pomysłów: ciekawie brzmi, ale naprawdę trudno zrealizować. Inwestorzy, którzy mają pieniadze, mają takżę miliard pomysłów jak je zarobić, ponieważ już je jakoś zarobili. A wiadomo bogaci nie lubią sie dzielić, dlatego będą woleli pieniądze przeznaczyć na swój nędzny plan i je stracić niż na Twój dobry pomysł. Musisz takżę dużo analizować i znać wiele systemów poprzez których bedziesz mogła kierować całym rozwojem, ponieważ każdy pomysł dotyczy zapewne różnych dziedzin. A wszystkiego nie można wiedzieć, ani zdokumentować. Wiem co oznacza realizowanie własnego jednego pomysłu i ile jest niewiadomych i cieżkiej pracy, której w dalszym ciągu mi nie ubywa. Jeśli nie bedziesz mieć minimum 3-5 pracowników to klękniesz psychicznie przy trzecim zamówieniu. Lecz nie chcę dołować ani zniechęcać. Życzę szczęścia. .Pozdrawiam :wink:

wika90

Post autor: wika90 » 11 kwie 2019, 12:02

Dobrym pomysłem na biznes są ubezpieczenia. I z tego co wiem to można korzystnie działać na zasadzie franczyzy.

ODPOWIEDZ