Płatności online

Rozmowy o różnych formach płatności w Internecie.
Boronek

Płatności online

Post autor: Boronek » 26 cze 2013, 09:03

Jeżeli chodzi o płatności online.
Prowadze sklep internetowy, planuje wprowadzić płatności online.
Nie posiadam żadnych stanów magazynowych.
Zdarza się że nie mam towaru który klient zamówi.
Z tego co się orientuje w przypadku gdy zapłaci mi przez płatności online to od razu jest pobierana prowizja.
A ja chciałbym że w przypadku gdy transkacja nie dojdzie do skutku to żeby prowizja nie została pobrana, a może zwrócona.
Czy ktoś wie czy jest jakiekolwiek rozwiązanie w takim przypadku ???

Awatar użytkownika
talar77
Site Admin
Kontakt:

Re: Płatności online

Post autor: talar77 » 27 cze 2013, 17:16

Witam,

zwrot płatności, a tym samym prowizji umożliwia Dotpay.pl To wiem, na pewno, ponieważ przed chwilą sprawdziłem to bezpośrednio w panelu na naszym koncie. Nie jestem pewien, czy też nie ma takiej opcji w Transferuj.pl, ale na 100% nie powiem, ponieważ nie mamy tam obecnie żadnych niewypłaconych transakcji, dlatego nie widzę, jak to wygląda.

Boronek

Post autor: Boronek » 01 lip 2013, 13:10

admin pisze:Witam,

zwrot płatności, a tym samym prowizji umożliwia Dotpay.pl To wiem, na pewno, ponieważ przed chwilą sprawdziłem to bezpośrednio w panelu na naszym koncie. Nie jestem pewien, czy też nie ma takiej opcji w Transferuj.pl, ale na 100% nie powiem, ponieważ nie mamy tam obecnie żadnych niewypłaconych transakcji, dlatego nie widzę, jak to wygląda.
Czy jest Pan tego pewien ???
Pani na infolinii Dotpay powiedziała mi przed chwilą co innego.

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 05 lip 2013, 15:07

Z tego co się orientuję wszyscy znaczący polscy operatorzy płatności online ułatwiają łatwy zwrot płatności, natomiast żaden z nie zwraca pobranej opłaty przy zwrocie. Wiem że opłaty zwraca PayPal, ale za to jest zwykle ze 2x droższy od polskiej konkurencji i zdecydowanie dla klienta mniej wygodny (konieczna rejestracja + weryfikacja, brak błyskawicznych płatności z banków etc)

Awatar użytkownika
talar77
Site Admin
Kontakt:

Post autor: talar77 » 05 lip 2013, 18:36

Boronek pisze:
admin pisze:Witam,

Czy jest Pan tego pewien ???
Pani na infolinii Dotpay powiedziała mi przed chwilą co innego.
W takim razie Pani na infolinii musi się doszkolić, gdyż wprowadza Pana w błąd. Korzystamy z platformy Dotpay.pl i kilkakrotnie w przypadku zwrotu otrzymywaliśmy również zwrot prowizji. Ostatnio marzec - kwiecień tego roku. Chyba, że od tamtego czasu coś się zmieniło, chociaż przycisk "zwrot" w panelu klienta jest nadal i nie wydaje mi się, aby to uległo zmianie. Umowa z Dotpay.pl mówi wyraźnie, że prowizja jest pobierana od otrzymanej wpłaty, natomiast w przypadku zwrotu tej wpłaty nie ma, więc prowizji nie ma od czego pobrać.

Dotpay rozlicza się raz w miesiącu z pobranej prowizji wystawiając fakturę. Chyba, że zwrot miałby nastąpić już następnego miesiąca po wystawionej fakturze, to wtedy nie wiem jak to wygląda. My do tej pory mieściliśmy się w jednym miesiącu.

balooo

Post autor: balooo » 09 paź 2013, 22:40

Płatnosci najlepiej z pomocą Play robić...szybko sprawnie bez zbędnych nerwów:)

noire

Post autor: noire » 04 lut 2014, 13:43

Polecam płatności z NoirePay noirepay.pl

NoirePay jest dostawcą rozwiązań płatności, oferuje ponad 220 opcji płatności i opcji bankowych, z wykorzystaniem wysokiej jakości technologii przetwarzania płatności. NoirePay oferuje Konto Internetowe i Bramki Płatności dla sprzedawców z całej Europy w postaci jednej prostej umowy.
Wszyscy klienci NoirePay otrzymują dostęp do indywidualnego konta, które umożliwia sprawna akceptacje płatności przy użyciu kart Visa, Master Card , American Express, China UnionPay i wiele innych.

noire

Post autor: noire » 04 lut 2014, 13:50

Dobrym rozwiazaniem jest założenie konta internetowego w NoirePay. noirepay.pl
Świetne konto dl a wszystkich osób posiadajach sklep internetowy, dla usługodawców, którzy chca akceptować płatność kartakredytowa.
NoirePay jest dostawcą rozwiązań płatności, oferuje ponad 220 opcji płatności i opcji bankowych, z wykorzystaniem wysokiej jakości technologii przetwarzania płatności. Dzięki czemu możesz akceptować płatności w każdej walucie.
Wszyscy klienci NoirePay otrzymują dostęp do indywidualnego konta, które umożliwia sprawne przetwarzanie płatności przy użyciu kart Visa, Master Card , American Express, China UnionPay i wiele innych.

AleksandraSam

Post autor: AleksandraSam » 01 kwie 2014, 08:40

Moim zadaniem dobrym pomysłem na wyjście z takiej sytuacji jest eService Online - http://eserviceonline.pl Sama z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że naprawdę się sprawdza, a dodatkowo właściciel sklepu czy serwisu internetowego nie ponosi żadnych opłat wdrożeniowych lub opłat wdrożeniowych i abonamentowych z tytułu użytkowania płatności internetowych eService Online :)

tomaszBratek

Post autor: tomaszBratek » 18 cze 2015, 21:36

Płatności to kolejne dodatkowe koszta, ja mam gouwkę i przelew a dzięki temu dodatkowy procent w kieszeni.

masti
Kontakt:

Post autor: masti » 04 lip 2015, 09:26

ale musisz też patrzeć na wygodę klientów, szybkie płatności mają swoje plusy, coś za coś

shoperpl
Kontakt:

Post autor: shoperpl » 07 lip 2015, 09:26

Z jednej strony istotna jest wygoda klientów z drugiej oszczędność na prowizji w przypadku właściciela sklepu. Teraz właściwie wszystkie silniki sklepów internetowych posiadają integrację z licznymi operatorami płatności a różnice między nimi dotyczą terminów przelewów i kwot prowizji. Dlatego dobierając rozwiązanie dla siebie warto zwrócić uwagę na te dwa czynniki.
Oprogramowanie Shoper uruchomiło własny system płatności: Płatności Shoper. Spełnia on dwa najważniejsze kryteria: przelewy są natychmiastowe do właściciela sklepu a prowizja jest najniższa na rynku. Dodatkowo dla nowych klientów przez pierwsze 3 miesiące prowizja wynosi 0%. Operatorem płatności jest Blue Media. System jest bezpieczny, szybki i bardzo korzystny dla obu stron transakcji. Więcej można poczytać tutaj: https://www.shoper.pl/platnosci/
Dodatkowo dla wszystkich nowych klientów, którzy założą sklep do końca lipca, wybiorą Płatności Shoper mamy rabat 50% na skórkę graficzną do sklepu (kod rabatowy: SKIN50).

kalinabors

Post autor: kalinabors » 22 wrz 2015, 18:09

Wydaje mi się, że im klient ma większy wybór tym lepiej.

ineg

Post autor: ineg » 14 paź 2015, 22:17

Z tego co widzę zwroty na dotpay są możliwe. Zerknijcie tutaj:
http://www.dotpay.pl/automatyczne-zlecenie-zwrotow/

darek95

Post autor: darek95 » 20 paź 2015, 14:47

Koledzy wyżej mają rację. Sam korzystam z Dotpay i mogę z pełnym przekonaniem polecić tego operatora.

ODPOWIEDZ