pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
ARNIC
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:54

pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ARNIC »

Witam,

Od jakiegoś czasu bardzo intensywnie myślę o założeniu własnego sklepu
internetowego. Nurtuje mnie jednak jeden i myślę, że najważniejszy temat.
Skąd wziąć towar do takiego sklepu? Czy muszę sam biegać od firmy do firmy
(dostawcy) i dogadywać się co do cen, dostaw, wysyłek i tak dalej?
Proszę o podpowiedź jak zaczynaliście.

Dziękuję serdecznie

ekozwierzak
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2010, 17:13

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ekozwierzak »

Zależy w jakiej branży, jednak zwykle jest tak, że aby mieć szeroki asortyment to należy wypisywać maile, wydzwaniać do każdego dystrybutora i hurtowni osobno...


Główna rzecz to mieć mniej więcej obraz tego jakie produkty w sklepie mają się znaleźć i od tych firm należy zacząć :)


Często jest tak, że trzeba czekać na cenniki po 3 miesiące, co chwile przypominać się itd. jednak z odrobiną samozaparcia uda się zdobyć te cenniki :lol:

Z biegiem czasu różne firmy zaczynają coraz szybciej odpowiadać na maile, same do Ciebie dzwonią i proponują zamieszczenie swoich produktów w sklepie.

Po pewnym czasie wie się już od kogo co zamawiać, ile trzeba czekać i które współpracujące firmy należy dopieszczać, bo współpraca układa się bardzo fajnie.


Początki są moim zdaniem ciężkie, ale z czasem jest coraz lepiej.

ARNIC
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:54

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ARNIC »

Dzięki serdeczne za odpowiedź.
A jaką obrać kolejność w działaniu, czy najpierw zakładamy firmę, sklep i zanim to uruchomimy szukamy dostawców, czy możę najpierw zanim założymy cokolwiek martwimy się i dogadujemy z późniejszymi dostawcami?

pozdrawiam

ekozwierzak
Posty: 39
Rejestracja: 28 lis 2010, 17:13

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ekozwierzak »

My rozeznawaliśmy się przed założeniem firmy i sklepu, ale jest to ciężkie jak każdemu się tłumaczy, że ma się zamiar założyć sklep, bo wiele firm chce najpierw dokumenty rejestracyjne i nie traktuje takich osób poważnie :/

ARNIC
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:54

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ARNIC »

Hej,
Czyli ciężkie bieganie i tłumaczenie wszystkim po koleji. Hmmmm.
A może się ktoś orientuje jaka obecnie branża jest najbardziej "chodliwa"? Ja jeszcze się nie zdecydowałem, choć bardziej bym się ukierunkowywał na sprzęt elektroniczny.

Pozdrawiam wszystkich

jarilitmanen
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:43
Kontakt:

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: jarilitmanen »

Dobrze kombinujesz elektronika jest sprzętem najbardziej chodliwym. Chociaż jeśli się trafi w niże rynkową z jakim towarem to można na prawdę nieźle zarobić.




________________________________
stoły bilardowe na każdą kieszeń

paolcia223
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2011, 20:57

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: paolcia223 »

Witam serdecznie,
planuję otworzyć sklep internetowy. Bardzo długo szukałam ciekawej branży , którą mogła bym się zając. Wpadłam na dwa pomysły:
1.artykuły dla dzieci i niemowląt - Ekologiczne - pieluchy , ubrania, zabawki itp.
2. sklep z drukami: medycznymi, szolnymi, biurowymi itp.
Co sądzicie o moich pomysłach? Wiem że to trudno ocenić ale odwołuję sie do waszego doświadczenia - czy ma to rację bytu? Czy kombinowac i szukać dalej. Dajcie znać co o tym myślicie. Będę wdzięczna za wszelki informacje i uwagii

Awatar użytkownika
blumore.pl
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2011, 09:02
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: blumore.pl »

paolcia223 pisze:Witam serdecznie,
planuję otworzyć sklep internetowy. Bardzo długo szukałam ciekawej branży , którą mogła bym się zając. Wpadłam na dwa pomysły:
1.artykuły dla dzieci i niemowląt - Ekologiczne - pieluchy , ubrania, zabawki itp.
2. sklep z drukami: medycznymi, szolnymi, biurowymi itp.
Co sądzicie o moich pomysłach? Wiem że to trudno ocenić ale odwołuję sie do waszego doświadczenia - czy ma to rację bytu? Czy kombinowac i szukać dalej. Dajcie znać co o tym myślicie. Będę wdzięczna za wszelki informacje i uwagii
hmm, ja nie potrafię doradzić, każda branża jest dobra i nieważne jaki sklep założysz, ważne czy uda Ci się go wypromować, czy ktokolwiek go zauważy

ja osobiście nie szukam ekologicznych produktów dla dzieci, a druki i wszelkie artykuły papiernicze kupuję w makro, ale każda idea jest dobra, takie mam zdanie (bo za parę lat internet będzie królem sprzedaży ;), bardziej spodobał mi się profil druków, ale powinnaś go poszerzyć o artykuły papiernicze typu teczki, koszulki, papier, w tym zakresie należałoby sprawdzić konkurencję i ich ceny oraz to, czy będziesz w stanie zaoferować klientom taką cenę, jak mają główni gracze w tej dziedzinie w internecie. Jest kilka firm producenckich, które królują w tej branży i które będziesz musiała mieć w swoim sklepie, tylko jaką cenę jesteś w stanie dać klientom? Ja osobiście kupuję takie rzeczy (typu koperty bąbelkowe, taśmy, nalepki) tam gdzie jest najtaniej i nic mnie więcej nie obchodzi - tylko cena.
Ale jako potencjalny klient twierdzę że pomysły ogólnie dobre, tylko za bardzo zawężone w poddziedzinach.

paolcia223
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2011, 20:57

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: paolcia223 »

Dzięki bardzo za opinie. Ja właśnie myślałam nad takim szeroko pojętym sklepem z artykułami biurowymi - możliwie jak najszerszy asortyment. Oczywiście bardzo ważna byłaby tu reklama - myslałam też o bespośredniej u klienta z ofertą. cenach się jeszcze nie rozeznałam - narazie kombinuje z pomysłem.

ARNIC
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:54

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ARNIC »

jarilitmanen pisze:Dobrze kombinujesz elektronika jest sprzętem najbardziej chodliwym. Chociaż jeśli się trafi w niże rynkową z jakim towarem to można na prawdę nieźle zarobić.




________________________________
stoły bilardowe na każdą kieszeń
Hej,
A gdzie najlepiej szukać dostawców, czy uderzać bezpośrednio do producenta co może być kłopotliwe, czy raczej w hurtownaich?

biznes_kobietka
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:41

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: biznes_kobietka »

witam serdecznie, również zastanawiam się nad otwarciem sklepu internetowego i ostatnio ktoś mi polecił, hurtownie dla sklepów internetowych kecja, może ktoś coś więcej słyszał na ich temat, jakie mają warunki współpracy itp? czekam na odp
http://kecja.com/

agusia1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2011, 23:12

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: agusia1 »

Witam wszystkich,

mieszkam we Włocławku i u nas jest bardzo dużo sklepów z używaną odzieżą. Sama mam jeden, ale na bocznej ulicy i przez to ciężko się przebić :( myślałam nad tym, żeby otworzyć sklep internetowy. Wiem, że to pewnie sporo pieniędzy, reklama i w ogóle, ale wydaje mi się, że bym dała radę. Na początek nawet tylko w okolicy bym mogła sprzedawać. Mam dobre układy z hurtownią, pracownicę w sklepie, mogłabym siedzieć i wysyłać paczki, haha :). Tylko właśnie mam pytanie, co sądzicie o takim pomyślę? Jak taki sklep się w ogóle zakłada, ile to kosztuje? To trzeba jakoś prawniczo załatwiać jeszcze? Dzięki za odpowiedź z góry i pozdrawiam.

Traffica
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:58

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: Traffica »

Podstawą będzie znaleźć sobie jednego sprawdzonego dostawcę na początek,a potem rozwijać znajomość. czasem rozwiązania przychodzą same i tutaj nie am co dużo kombinować. A o wymienionej przez Ciebie hurtowni nigdy nie słyszałem.

ARNIC
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:54

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: ARNIC »

Cześć wszystkim,
Powiedzcie na jakie rabaty można liczyć od dostawców przy nowo otwieranym sklepie? Czy na początek dają niższe a po dłuższej współpracy można liczyć na większe? Jakiej wysokości są to rabaty?

Pozdrawiam szystkich.

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: pytania do osób prowadzących sklep internetowy

Post autor: c2h5oh »

Rabaty zależą przede wszystkim od branży i wielkości zamówienia, to jak długo współpracujesz jest raczej drugorzędne, choć zapewne ułatwi negocjację cen. W przypadku elektroniki zamówienia muszą być naprawdę spore i można dostać ledwie kilka procent. W innych branżach niczym dziwnym nie jest rabat rzędu 70% przy zamówieniu za 50 000 zł.

ODPOWIEDZ