Który system płatności wybrać?

Rozmowy o różnych formach płatności w Internecie.
deltec

Re: Który system płatności wybrać?

Post autor: deltec » 03 gru 2010, 12:46

Zamiast integrować się z posrednikami płatności, lepiej pomyśleć o zaimplementowaniu własnego systemu obsługi wpłat. Po co dawać komuś obracać Twoimi pieniędzmi i uzależniać się od awarii jego systemu itp? Jeśli masz możliwości techniczne do programowania w C# lub dowolnym innym jezyku frameworka Microsoft .NET, to możesz użyć biblioteki XConnector firmy XFuture do łączenia z własnym rachunkiem bankowym. XConnector daje ci kompletne API dla mBank oraz MultiBank i nie jesteś już zależny od pośredników, którzy zdzierają procent od obrotu. Przy normalnej, średnio rentownej działaności prowizje płacone pośrednikom sięgają dziesiątek tysięcy złotych rocznie. Zamiast tego uruchom własny mini system do obsługi płatności, co będzie Cię kosztować stałą, niską opłatę licencyjną bez względu na obroty, oraz zyskasz pełną niezależność od pośredników. Będziesz w stanie księgować i obsługiwać szybciej niż za pomocą pośrednikowych systemów obsługi płatności, dodatkowo pieniądze trafiają odrazu na twoje konto i możesz nimi natychmiast obracać. Więcej szczegółów o XConnector API dla mBank, AliorBank, MultiBank, BZWBK, Inteligo znajdziecie na www.xfuture.pl.

ekozwierzak

Post autor: ekozwierzak » 27 gru 2010, 13:37

Ja polecam platnosci.pl :) Bardzo fajnie się nam z nimi współpracuje, rejestracja przebiegła szybko, jak mam pytania to od razu odpisują na maila, od zgłoszenia chęci wypłaty na drugi dzień są pieniądze na koncie :) O wszystkich zmianach informują natychmiast i nigdy z nimi nie miałam problemów :)

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 04 sty 2011, 09:53

No więc z Platnosci.pl jest jeden duży problem: odrzucają niektóre płatności kartą mimo, że autoryzacja przeszła poprawnie. Sytuacja jest wtedy nieciekawa - sprzedający ma status transakcji "anulowana", kupującemu pobrano pieniądze z konta (a konkretnie zostały zablokowane i zostają zwrócone po 1-30 dniach) - słowem jest nieciekawie i może się przerodzić w falę negatywnych komentarzy w sieci, zanim się sprawę wyjaśni.
Mimo kilku prób wyjaśnienia sytuacji jedyne co udało mi się od Platnosci uzyskać to odpowiedź, że to ich wewnętrzne dodatkowe zabezpieczenia (mimo, że współpracuję w wariancie, w którym to ja biorę na siebie całą odpowiedzialność trefne wpłaty..). Szczegółów nie podają mimo próśb - gdybym wiedział co klienci robią nie tak to uprzedziłbym, a tak nie mogę.

komp4me.pl

Post autor: komp4me.pl » 13 sty 2011, 17:55

Ten system transferuj.pl mnie zainteresował. dzięki :wink:
Zapraszam w odwiedziny do mojego sklepu. Pierwsze kroczki, ale preżne :D
Dziękuję serdecznie jeśli ktoś kliknie "Lubie to" na sklepie :D

seler

Re:

Post autor: seler » 18 lut 2011, 23:58

szybszy pisze:platnosci.pl są chyba najprzyjaźniejszą firmą (proceduralnie, technicznie, ludzko).
platnosci.pl to największa biurokracja ze wszystkich systemów płatności, nie dość że umowę TRZEBA podpisać w wersji papierowej, to jeszcze wypowiedzenie tej umowy to 3 miesiące. Koszmar, integracja techniczna też koszmar. A tak na prawdę co z tego, że podpiszesz umowę? Myślisz, że to polska firma?? Płatności.pl należą w 100% do afrykańskiego koncernu Naspers (który btw jest też właścicielem gadu-gadu, allegro i kilku innych internetowych serwisów), więc każda złotówka z twojej kasy leci przez zagraniczną firmę (i do tego z Afryki!!!), która za nic nie odpowiada, może się wypiąć w każdej chwili na Ciebie i polskie prawo, sprzedać Twoje dane komu chce i jak chce i w ogóle nie wiem skąd się wzięło w Polsce zaufanie do tej hybrydy.

Poza tym zawsze lepiej wspierać polskie firmy niż zagraniczne. Dotpay jest już bardziej polski, ale tego też do końca nie wiadomo, bo jeszcze nie tak dawno był zarejestrowany w Wielkiej Brytanii

swenNL

Post autor: swenNL » 19 lut 2011, 11:23

seler pisze:
szybszy pisze:platnosci.pl są chyba najprzyjaźniejszą firmą (proceduralnie, technicznie, ludzko).
platnosci.pl to największa biurokracja ze wszystkich systemów płatności, nie dość że umowę TRZEBA podpisać w wersji papierowej, to jeszcze wypowiedzenie tej umowy to 3 miesiące. Koszmar, integracja techniczna też koszmar. A tak na prawdę co z tego, że podpiszesz umowę? Myślisz, że to polska firma?? Płatności.pl należą w 100% do afrykańskiego koncernu Naspers (który btw jest też właścicielem gadu-gadu, allegro i kilku innych internetowych serwisów), więc każda złotówka z twojej kasy leci przez zagraniczną firmę (i do tego z Afryki!!!), która za nic nie odpowiada, może się wypiąć w każdej chwili na Ciebie i polskie prawo, sprzedać Twoje dane komu chce i jak chce i w ogóle nie wiem skąd się wzięło w Polsce zaufanie do tej hybrydy.

Poza tym zawsze lepiej wspierać polskie firmy niż zagraniczne. Dotpay jest już bardziej polski, ale tego też do końca nie wiadomo, bo jeszcze nie tak dawno był zarejestrowany w Wielkiej Brytanii
nie wiedziałem o tym - zawsze uważałem platnosci.pl za bardzo wiarygodnego i najlepszego partnera jeżeli chodzi o płatności a tu proszę....

ekozwierzak

Post autor: ekozwierzak » 21 lut 2011, 10:09

Ja korzystam z płatności i jeśli chodzi o papierową umowę to wszystko o dziwo szybko poszło. Dodatkowo podoba mi się to, że zawsze o wszystkim informują (np. o przerwach technicznych i zmianach), wypłaty dokonywane są w ciągu 24h, z integracją też nie było problemu, klienci też nigdy problemów nie zgłaszają. Od razu po wpłacie przez klienta pieniędzy dostaję wiadomość na maila o zakończeniu transakcji.

seler

Post autor: seler » 21 lut 2011, 23:24

ja bym się bał korzystać z platnosci.pl ... wystarczy prosty przyklad wzięty z niedawnych praktyk platnosci.pl:

jest taki fajny serwis gruper.pl (jeden z liderów w branży), który korzysta z platnosci.pl (mam nadzieje, ze to zmienią) i udostępnia w ten sposób całe statystyki finansowe serwisowi platnosci.pl (firmie PAYU S.A.), która jak wiadomo jest w rękach allegro (holdingu naspers).

Okazuje się, że gruper.pl to dobry biznes, jest duża liczba transakcji, co widzą platnosci.pl . W związku z tym, co robi szanowna korporacja allegro? Otóż mając pełne statystyki dotyczące transakcji i zaplecza finansowego tworzy własnego grupera :) Tyle, że pod marką citeam.pl :) Zaufaj platnosci.pl, a jak tylko Twój biznes się rozkręci, platnosci porobią Cię bez mydła jak się patrzy :) I co może zrobić taki gruper? Nic nie może, bo i tak koniec końców będzie się musiał sądzić w Afryce :) Na prawdę moim zdaniem platnosci robią mega chamstwo za plecami swoich klientów i kompletnie nie polecam współpracy z tą firmą. To czysta forma szpiegostwa gospodarczego na zlecenie serwisów z grupy allegro, która tylko patrzy jaką branżę by tu jeszcze zdominować .

Awatar użytkownika
jupither.pl

Post autor: jupither.pl » 28 wrz 2012, 15:32

Temat jest dosyć stary, ale bardzo mnie interesuje tani i dobry system płatności online, szczególnie platforma transferuj.pl. Zależy mi na tym, żeby była to firma krajowa bez powiązań z grupą allegro i firmami zagranicznymi (jeśli mam opłacać prowizje to tylko firmom z kapitałem krajowym i bynajmniej nie monopolistom). Z pewnością znajdą się osoby korzystające z tego typu usług, więc prosiłabym o opinie o firmie Krajowy Integrator Płatności Spółka Akcyjna. Wyszukiwarka nie zawsze dostarczy pełnych danych, a informacje z pierwszej ręki od osób prywatnych i firm które skorzystały z tej platformy są bardziej wiarygodne, tym bardziej, że osoby korzystające z takich usług z pewnością mają większą wiedzę - będę wdzięczna za wszystkie wypowiedzi :D

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 28 wrz 2012, 18:28

Transferuj.pl ani KIP S.A. nie ma na liście zarejestrowanych agentów rozliczeniowych ( http://nbp.pl/home.aspx?f=/systemplatni ... owych.html ), czyli płatności obsługują z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Być może rozpoczęli procedurę rejestracji - z tego co widzę przekształcili się w spółkę S.A., co jest wymogiem żeby agentem rozliczeniowym zostać - ale na aktualnej liście ich nie widzę.

Awatar użytkownika
jupither.pl

Post autor: jupither.pl » 29 wrz 2012, 06:53

Bardzo dziękuję za informacje :)

fatamorgana

Post autor: fatamorgana » 03 gru 2012, 21:55

Platności przez obecne PayU są w porządku, oferują od niedawna między innymi program ochrony kupujących, co powinno dobrze działać wizerunkowo no bo wiadomo, ubezpieczenie zakupów i to do sporych kwot, więc znika sporo obaw. Więcej info:

http://www.youtube.com/watch?v=7amfoJ3-XcE
www.marzeniasabezpieczne.pl

asiadareszka

Post autor: asiadareszka » 16 mar 2013, 12:19

Nie ma co się oszukiwać, że w dbie internetu korzystamy ze wszystkich jego zalet,
w tym i wykonujemy płatności online. Jest to zapewne niezmiernie wygodne
i nie ma co się bać o bezpieczeństwo takich transakcji. Większość systemów obecnych jest chroniona
i zapewnia dogodne warunki. Dlatego też, raczej nie ma znaczenia który system wybierzemy. Pomijam tu fakt
prowizji za transakcje.

noire

Post autor: noire » 04 lut 2014, 15:02

Polecam system płatnosci NoirePay noirepay.pl
Konto internetowe dla sprzedwców, usługodawców za darmo.
Akceptacja płatności online kartami płatniczymi.
NoirePay jest dostawcą rozwiązań płatności, oferuje ponad 220 opcji płatności i opcji bankowych, z wykorzystaniem wysokiej jakości technologii przetwarzania płatności. NoirePay oferuje Konto Sklepu Internetowego i Bramki Płatności dla sprzedawców z całej Europy w postaci jednej prostej umowy.
Wszyscy klienci NoirePay otrzymują dostęp do indywidualnego konta, które umożliwia sprawne przetwarzanie płatności przy użyciu kart Visa, Master Card , American Express, China UnionPay i wiele innych.

AleksandraSam

Post autor: AleksandraSam » 01 kwie 2014, 08:36

Z kolei moim zdaniem najlepszy system płatności to http://eserviceonline.pl/ Działa na rynku już od 1999 roku, a co najważniejsze jest członkiem największej grupy bankowej w Polsce – PKO BP S.A.,

ODPOWIEDZ