Opłacalność Allegro

Dyskusje na temat zakupów i sprzedaży na aukcjach internetowych.
beti

Opłacalność Allegro

Post autor: beti »

Pytanie do sprzedających na Allegro. Jaka jest opłacalność? Chodzi mi głównie o sprzedaż używanych rzeczy, np. ubrań zalegających w szafie. Czy to się opłaca i jaką cenę trzeba podać (stosunek nowej rzeczy do starej), żeby na tym zarobić.

Pytam, bo mam trochę rzeczy, ale wiem, że to dużo pracy, zdjęcia, zamieszczanie itd. i nie wiem, czy będzie mi się opłacało.

beti

Re: Opłacalność Allegro

Nikt nie wie? :(

AgnieszkaM

Post autor: AgnieszkaM »

Zależy za ile kupiłaś nową rzecz, ja jak sprzedaję jako używaną, to podaję połowę ceny, a czasami jeszcze mniej. Wtedy jest szansa, że to się sprzeda. Ważne też jest jeszcze w jakim stanie jest ta używana rzecz.

Czy to się opłaca? Też zależy od wielu czynników, bo musisz pamiętać, że płacisz za wystawienie aukcji + prowizję od sprzedaży. No i ten czas, czasu to zajmuje sporo, dlatego moim zdaniem jak chcesz wystawić dużo rzeczy, to warto, a jak mało i za niską cenę, to szkoda czasu.

Awatar użytkownika
fidoma
Kontakt:

Post autor: fidoma »

Sprzedaż na allegro jest coraz mniej opłacalna. Co jakiś czas podwyższają opłaty za wszystko, nie wspominając już o prowizji za towar. Żeby coś zarobić trzeba podnosić cenę, a Klienci na allegro szukają jak najniższych cen. Ja nie polecam tej formy sprzedaży.
Eleganckie sukienki sklep online dostępne w modnym butiku.

swenNL

Post autor: swenNL »

beti pisze:Pytanie do sprzedających na Allegro. Jaka jest opłacalność? Chodzi mi głównie o sprzedaż używanych rzeczy, np. ubrań zalegających w szafie. Czy to się opłaca i jaką cenę trzeba podać (stosunek nowej rzeczy do starej), żeby na tym zarobić.

Pytam, bo mam trochę rzeczy, ale wiem, że to dużo pracy, zdjęcia, zamieszczanie itd. i nie wiem, czy będzie mi się opłacało.
Moim zdaniem to się mimo wszystko opłaca. Lepiej sprzedać zalegające rzeczy - zawsze coś na tym zarobisz. Trzeba poświęcić na to trochę czasu - to bez wątpienia, ale zawsze coś zarobisz. Najlepiej sprzedawać trochę droższe rzeczy.

beti

Dzięki za informacje. Będę szukać droższych rzeczy, żeby coś na tym zarobić.

Zakupoholiczka

Post autor: Zakupoholiczka »

Pojedynczych rzeczy na ALlegro nie opłaca się sprzedawać, no chyba że to są drogie rzeczy i opłaca się robić zdjęcia, przygotowywać opis itd. Opłaca się za to sprzedaż masowa, moja znajoma tak sprzedaje i sobie chwali.

beti

No właśnie, miałam się wziąć za wystawianie, ale jakoś mam dużo tanich rzeczy, to znaczy takich, za które dużych kwot nie wezmę, dlatego na razie rezygnuję. :(

Zakupoholiczka

Post autor: Zakupoholiczka »

beti pisze:No właśnie, miałam się wziąć za wystawianie, ale jakoś mam dużo tanich rzeczy, to znaczy takich, za które dużych kwot nie wezmę, dlatego na razie rezygnuję. :(
Ja też często tak robiłam, najpierw zbierałam dużo różnych rzeczy, a potem po sfotografowaniu pierwszej, miałam już dosyć. ;) I twierdziłam, że za taką małą kasę nie opłaca się.

kasia848

Post autor: kasia848 »

Zdecydowanie najelepiej sprzedawać jakieś droższe rzeczy, wiadomo można jeszcze jakoś na tym zarobć.
Natomiast jeżeli chodzi o tańsze to zysk mniejszy, chyba że jest ich bardzo duża ilość ...

arekpio

Post autor: arekpio »

ewentualnie zamiast allegro postawić własny sklep internetowy, dobrze zareklamować i zostanie Ci parę groszy, które płaciłabyś za rozpoczęcie aukcji oraz porwizje

subiekt.sk

Post autor: subiekt.sk »

Wysokie koszty na allegro - to fakt. Mimo to allegro jest wciąż najpopularniejszym serwisem aukcyjnym. A to dlatego, że same zamieszczenie produkt na Allegro jest super reklamą sklepu.Możesz nie sprzedawać wielu rzeczy na allegro, ale zawsze mimo to zauważysz wzrost wejść na strony swojego sklepu internetowego. Tak było w moim przypadku.
________________________________________________________________________________________________________
Petardy

Awatar użytkownika
sen

Post autor: sen »

Problem z allegro jest taki, że aby coś sprzedać, trzeba się promować. Aukcje promowane, zajmują kilkanaście/kilkadziesiąt pierwszych stron kategorii, jeśli chcesz sprzedać pojedyncza rzecz, jesteś gdzieś tam.....
Jeśli chcesz być na pierwszym miejscu, musisz obniżyć cenę i wykupić wyróżnienie i to przestaje się opłacać. Ale taka sytuacje powoduje brak konkurencji dla allegro.

ENA

Post autor: ENA »

Allegro się opłaca tylko wtedy jak nie mamy pieniędzy na dobrą promocję swojej sprzedaży gdzie indziej, np. w sklepie internetowym i jeśli sprzedajemy stosunkowo mało. Jeśli jednak sprzedajemy dużo towaru warto pieniądze wydane na Allegro przeznaczyć na promocję sklepu.

redFOX
Kontakt:

Post autor: redFOX »

Zbyt duża jest prowizja od sprzedaży, ja sam sprzedaje od pol roku i staram sie ciac koszty ale przez to mam mniejsza sprzedaz bo niem promuje produktow.

ODPOWIEDZ