Opłacalność Allegro

Dyskusje na temat zakupów i sprzedaży na aukcjach internetowych.
Zakupoholiczka

Re: Opłacalność Allegro

Post autor: Zakupoholiczka »

redFOX pisze:Zbyt duża jest prowizja od sprzedaży, ja sam sprzedaje od pol roku i staram sie ciac koszty ale przez to mam mniejsza sprzedaz bo niem promuje produktow.
No właśnie, prowizje są bardzo wielkie. A jak nie wypromujesz dobrze produktu, to tak jak piszesz, możesz go nie sprzedać. Allegro powinno dostać porządną konkurencję, wtedy może obniżyłoby ceny!

Awatar użytkownika
sen

Post autor: sen »

Jak na razie, to nie zanosi się na jakąkolwiek konkurencje.

beti

Post autor: beti »

Wystawiłam trochę ciuchów, mało sprzedałam, prowizję zapłaciłam tak wielką, że praktycznie zarobiłam grosze. Jak dla mnie nie opłaca się.

Peterek18

Post autor: Peterek18 »

Moja znajoma sprzedaje używane rzeczy przez allegro i jej się to nawet opłaca. Prowizje ze sprzedaży są małe, a jeszcze allegro robi promocje typu 50 % za wystawienie aukcji.

Awatar użytkownika
Herbatnik
Kontakt:

Post autor: Herbatnik »

Czym innym jest sprzedawanie używanych rzeczy, niż prowadzenie sklepu. Wiadomo, że jak chcesz sprzedać trzy bluzki na miesiąc to nie otworzysz sklepu internetowego i nie założysz działalności gospodarczej. Poza tym to inne skale wielkości jeżeli chodzi o opłaty.
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

sport-connection.pl

Post autor: sport-connection.pl »

Na Allegro warto sprzedawać, jeśli potrafi się liczyć koszty związane ze sprzedażą. Widać często, że ludzie handlują i nie do końca potrafią liczyć koszty. A są one niestety duże!

Pozdrawiam

marta_28

Post autor: marta_28 »

można jeszcze spróbować na swistaku, tutaj nie ma takich duzych opłat

FC_pl

Post autor: FC_pl »

Wszystko zależy od tego ile towarów miesięcznie wystawiamy,ile aukcji oraz w jak bogatej szacie graficznej Czasem skromniej,można obniżyć koszty,lub właśnie skorzystać z alternatywnych portali aukcyjnych. To też dobre rozwiązanie.

zakk77

Post autor: zakk77 »

Kluczem jest niestety prowizja. Zwłaszcza, że pojawiają się osoby, posiadające dany towar z lewego źródła i handlujący nim po zaniżonej cenie. Ale to tylko jedna kwestia. Druga - i kluczowa - to taka,żeby niekoniecznie traktować allegro jako główny kanał dystrybucji. Allegro służy też do promocji, spopularyzowania własnego sklepu. Często było tak,że wystawiałem produkt na allegro. Nie sprzedawał się, na allegro, ale zwiększał się ruch na sklepie i jego obroty!

Robiłem też tak, że ceny na allegro były wyższe niż w sklepie. Ludzie często woleli wtedy kupić właśnie przez sklep.

____________________________________________________________________________________________________________
Mój blog o zakupach grupowych i grupowych promocjach

czarnalulka

Post autor: czarnalulka »

beti pisze:Pytanie do sprzedających na Allegro. Jaka jest opłacalność? Chodzi mi głównie o sprzedaż używanych rzeczy, np. ubrań zalegających w szafie. Czy to się opłaca i jaką cenę trzeba podać (stosunek nowej rzeczy do starej), żeby na tym zarobić.

Pytam, bo mam trochę rzeczy, ale wiem, że to dużo pracy, zdjęcia, zamieszczanie itd. i nie wiem, czy będzie mi się opłacało.
Ja sprzedawałam torchę swoich rzezcy... ale czy sie opłaca? zawsze to jakiś pieniadz jest a tak to bym wyrzuciła ale allegro pobiera sobie dużą prowizję :(

magda906

Post autor: magda906 »

Kurcze, ja mam kilka kartonów ubrań po moich dzieciach i też zastanawiałam się nad wystawianiem na allegro, ale już stosując szablony allegro za darmo. Do tej pory wystawiam normalnie i kilka rzeczy ledwo sprzedałam, a prowizję musiałam jeszcze zapłacić. Praktycznie zarobiłam parę złotych. Teraz chce z tymi szablonami spróbować, bo szkoda mi wyrzucać dobrych ubranek. Na pewno jeszcze by jakiś maluch z powodzeniem w nich pochodził. Nie są zniszczone, ani poplamione. Czy taki szablon trochę pomoże? Wiem, że na allegro jest masa takich właśnie rzeczy, dlatego przez szablon aukcji chciałabym trochę uatrakcyjnić ją. Oczywiście znalazłam takie darmowe szablony aukcji, bo już więcej nie mam zamiaru płacić.

ewelina546

Post autor: ewelina546 »

Zgadzam się z tobą magda906. Ja akurat sprzedaje z szablonami z www.aleszablony.pl i jestem zadowolona. Szablony są fajnie zrobione. Ja bym takich z pewnością nie potrafiła zrobić. Na dodatek mają hosting zdjęć. Trzeba korzystać z tego, co ktoś daje nam za darmo.

ODPOWIEDZ