Które aukcje internetowe są najlepsze?

Dyskusje na temat zakupów i sprzedaży na aukcjach internetowych.
AgnieszkaM

Które aukcje internetowe są najlepsze?

Post autor: AgnieszkaM »

Chciałabym się Was poradzić.

Które według Was aukcje internetowe są najlepsze? Z których najczęściej korzystacie? Allegro? eBay? A może Świstak? A może znacie jeszcze inne aukcje, o których ja nie słyszałam? :)

Czekam na Wasze odpowiedzi.

RAFALM

Re: Które aukcje internetowe są najlepsze?

Post autor: RAFALM »

Z tego, co słyszałem, eBay ucieka z Polski, a Świstak wyłączył możliwość licytacji, także chyba Allegro pozostaje na pozycji lidera.

buyer_kajt

Post autor: buyer_kajt »

wiadomo juz czy i ewentualnie kiedy e-bay ucieka z Polski? Bo, jak widac, ciagle funkcjonuje.

Osobiście najczęsciej korzystałem z allegro.pl.

Rynek aukcji internetowych trochę sie zmienia. Czy korzystaliście już z tzw. 'podbijanek'? W Polsce są chyba tylko dwa, a przynajmniej ja o takich wiem - fruli.pl i podbij.pl.

docia

Post autor: docia »

No ja już pisałam w innym temacie o fruli.pl ale skoro pytasz to się powtarza. I podbij.pl tez sobie możesz sprawdzić. Logujesz się , kupujesz frutki czyli podbicia noi licytujesz. jak narazie jest to dla mnie bardziej atrakcyjniejsze niż allegro. .

buyer_kajt

hmmm... kazdy woli to co chce:-) Wszystko ma swoje plusy i minusy. Mi szczerze mowiac zawsze allegro odpowiadalo, ale ostatnio zamowilem mp3 i sluchawki, ktore gdy doszly do mnie nie dzialaly poprawnie. Pozniej mowil, ze moge odeslac, to mi przysle nowe, ale w sumie koszt wysylki w dwie strony byl prawie taki jak nowe sluchawki, wiec dalem sobie spokoj. Co wiecej, musialem sie przypominac i ponaglac wysylke, bo sprzedajacy jakos przesdnie nie spieszyl sie z wyslaniem przedmiotu. Oczywiscie wszystko opisalem w komentarzu, żeby przestrzec innyc przed ew. problemami;)

docia

Allegro zyskuje na tym że wiele osób zna ten serwis.

buyer_kajt

No tak, dużo osób zna allegro, jednak ja "badam" powoli inne serwisy aukcyjne. Dywersyfikacja jest najważniejsza:P Na fruli kupiłem iPoda i wszystko na szczęście przyszło i było okej. Teraz "przyczaję" się na coś innego. Całe szczęście nie ma tutaj limitu ilości aukcji tak jak to jest w konkurencyjnych serwisach... duży plus jak dla mnie

Kate

Post autor: Kate »

Racja, jednak jak dla mnie Allegro wygrywa, przede wszystkim dużym wyborem produktów. Poza tym ciężko mi zaufać takim małym, nowo powstającym serwisom.

docia

Allegro też było nowym mało znanym serwisem :d heh. jak to nie ma limitu ??

Kate

docia pisze:Allegro też było nowym mało znanym serwisem :d heh.
Tak, to fakt. Ale jak było mało znanym serwisem, to nie korzystało z niego tyle ludzi, co teraz. :)
Ja się przyznam, że i kupiłam i sprzedałam dużo rzeczy na Allegro i zawsze byłam zadowolona.

buyer_kajt

docia pisze:jak to nie ma limitu ??
Chodzi o to, że na fruli.pl nie ma limitu co do ilości licytacji w których sie
bierze udzial. Natomiast w innych serwisach, z tego co wiem, można wylicytiwac tylko konretna liczbe produktów. Na fruli można licytowac wszystko naraz bez limitu i wygrac
naraz 20 produktów jesli tylko ktos sobie tego zyczy.

docia

Kate pisze: Tak, to fakt. Ale jak było mało znanym serwisem, to nie korzystało z niego tyle ludzi, co teraz. :)
Więc lepiej dać szanse takim młodym serwisom i nie chodzi już tutaj o aukcje internetowe ale innym tez. przecież nasza klasa też nie była nikomu znana . Ja pamiętam jak się tam logowałam to nikt nie wiedział o tym serwisie ;) Jesli ktoś ma na cos pomysł to może się on okazać dobrym . czas wszystko weryfikuje.
buyer_kajt pisze:Chodzi o to, że na fruli.pl nie ma limitu co do ilości licytacji w których sie
bierze udzial. Natomiast w innych serwisach, z tego co wiem, można wylicytiwac tylko konretna liczbe produktów. Na fruli można licytowac wszystko naraz bez limitu i wygrac
naraz 20 produktów jesli tylko ktos sobie tego zyczy.
Ograniczanie licytacji jest dla mnie bezsensem . klient nasz pan przecież . heh

buyer_kajt

docia pisze:Ograniczanie licytacji jest dla mnie bezsensem . klient nasz pan przecież . heh
No tak, jest to może bezsensowne, ale obrali taka taktyke - ograniczac liczbe aukcji uzytkownikom, a fruli obralo calkiem inna (na pierwszy rzut oka na opcje juz widac) tzn. zachecanie do zakupow na ich aukcjch. mam na mysli tutaj szereg opcji takich stopniowane ceny za frutki (im wiecej tym sa tansze), program partnerski, jak wspomniany brk limitu aukcji. znacie takie ub podobne opcje na podbij?

slonmaz

Post autor: slonmaz »

Uważajcie tylko na serwis z aukcjami internetowymi dopnij.pl To jest lewy serwis z aukcjami, wykupujesz kody, niby licytujesz jakiś produkt po super cenie a na drugi dzien jak chcesz się zalogować to wyskakuje Ci informacja że nie ma takiego konta i pieniądze któe wydałes na kredyty przepadają. Oszuści i tyle. Niedajcie się zwiesc tanimi cenami produktów.

Kate

Hmmm, a mi się wydaje, że tu nie chodzi o to, że ktoś kogoś oszukuje. Ostatnio na tym forum pojawiło się wiele pozytywnych opinii o fruli.pl i niby nagle wszyscy zaczęli przeżywać licytacje na tym serwisie. A może dopnij.pl to konkurencja, co?

Ja pozostaję przy Allegro, bo ma ogromną ofertę, a w licytacjach też często można kupić produkty po baaardzo niskich cenach.

ODPOWIEDZ