Zakupy na Ebay'u

Dyskusje na temat zakupów i sprzedaży na aukcjach internetowych.
stworkipotworki
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2011, 21:49

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: stworkipotworki »

swenNL pisze:No niestety to prawda. Przydałaby się jakaś poważna konkurencja - może wtedy prowizje poszłyby trochę w dół na Allegro...
Poważną konkurencją miał byc właśnie eBay. Pamiętam jak zrezygnowali na poczatku z opłat aby przyciągnąć użytkowników. Oni włożyli w rozpropagowanie interesu w Polsce ogromne pieniądze i nie sądzę aby jakąś polską firmę stać było na takie akcje. Nowy serwis musialby proponowac jakieś jeszcze dodatkowe, unikatowe rozwiązania bo kopiowanie Allegro czy eBaya nic wedlug mnie nie da. Jak skopiowac coś co dobrze dziala i być w tym lepszym?
Rzeczywiście nie zawojowali polskiego rynku, ale i tak znam mnóstwo osób, które nie wystawiają i nie kupują od polskich użytkowników, ale namiętnie robia zakupy z calego świata i właśnie do tego ten największy na świecie serwis aukcyjny się przydaje. Przeciez na Allegro wszystkeigo nie ma a tam zawsze gdzieś się znajdzie.

Darmocha24.pl
Posty: 17
Rejestracja: 14 cze 2011, 16:16

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: Darmocha24.pl »

Jednak allegro zdecydowanie objeło prowadzenie w PL jeśli chodzi o aukcje, także co by ebay nie zrobił, to i tak allegro nie prześcignie.
http://darmocha24.pl/ Kupujesz, nie żałujesz!

meloman9
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2011, 20:33

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: meloman9 »

Zostałem oszukany na eBayu. Nie wiem już co robić! 3 tygodnie temu zapłaciłem sprzedawcy kwotę 8 tys. zł (2.500$) za instrument muzyczny. Kontakt urwał się zaraz po opłaceniu przeze mnie wysłanej faktury... Nie mam ani instrumentu ani pieniędzy. Dodam ze nie jestem osoba majętną i musiałem ostro pracować ponad rok żeby odłożyć taka sumę...Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co mogę zrobić dalej? Dodam że ebay utrzymuje iż oni nie wystawili faktury a wg. eBay została ona podrobiona( włącznie z logo i ze znakami graficznymi ebaya)...

rivianna
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:00

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: rivianna »

Ja wolę kupować na allegro,ale na Ebay'u też śledzę ciekawe oferty za pomocą serwisu alerter.pl Ktoś może korzystał z takiej możliwości śledzenia zmian na stronach?

Awatar użytkownika
jupither.pl
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2012, 12:40

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: jupither.pl »

swenNL pisze:No niestety to prawda. Przydałaby się jakaś poważna konkurencja - może wtedy prowizje poszłyby trochę w dół na Allegro...
Gdyby powstała taka platforma chętnie skorzystałabym z jej usług, a jakby było ich kilka, przynajmniej byłoby w czym wybierać :D, być może się mylę i moja opinia nie ma z tym nic wspólnego, ale uważam że eBay stracił przede wszystkim przez ogólny wygląd strony. Allegro zyskuje przede wszystkim na przyjaźnie stworzonej stronie, prostocie, dużej czytelności, grafika portalu i oprogramowanie są bardzo dobre, ale nie wierzę że nie ma firm, które nie pokonałyby tego monopolisty, rynek nie jest nigdy zamknięty, na allegro w końcu przyjdzie koniec, wcześniej czy później powstaną nowe platformy stworzone przez konkretne firmy z nowoczesną grafiką i cenami na każdą kieszeń. Allegro już zamieszcza reklamy w TV bo traci klientów. To nie jest firma której nie można by było sprostać - wystarczy odpowiednio stworzyć portal, włożyć w to pieniądze i zapewnić profesjonalną obsługę, ale i zyskać na tym kwoty, które nie mieszczą się w głowie. Allegro to może być pikuś ze swoimi prowizjami, bo miliony klientów chętnie przejdą do innego miejsca, wystarczy je stworzyć - oczywiście nowocześnie i funkcjonalnie.

asiadareszka
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:48

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: asiadareszka »

Niestety Allegro, ma na obecną chwilę monopol w naszym kraju w serwisach aukcyjnych. Nawet jeśli stworzysz podobny serwis a nawet lepszy i tańszy dla klientów, to i tak nie przetrwasz. Uwierz mi, że było już kilku śmiałków którzy próbowali zrobić i wprowadzić na dłuższą metę na rynek, serwis aukcyjny. A po za tym, jaką to trzeba mieć olbrzymią kasę aby zrobić tak duży portal a przede wszystkim skutecznie go wypromować.
Uwielbiam robić zakupy!Lubię też wygodne płatności przez internet gdyż bardzo ułatwiają mi moją pasję

aniamroz79
Posty: 35
Rejestracja: 18 paź 2016, 14:36

Re: Zakupy na Ebay'u

Post autor: aniamroz79 »

Witam polecam jakby ktoś miał problem odtrucie alkoholowe Radom

ODPOWIEDZ