Czy alegro kupi aukcjusz.pl?

Dyskusje na temat zakupów i sprzedaży na aukcjach internetowych.
Aukcje

Czy alegro kupi aukcjusz.pl?

Post autor: Aukcje » 13 kwie 2012, 20:59

Od paru miesięcy na seminariach które prowadze o ecommerce opowiadam o fenomenie alegro. Zazwyczaj dyskusja kończy się stwierdzeniem że gdy tylko powstanie realna konkurencja dla alegro to alegro od razu wywali worek pieniędzy i ich kupi. Powstaje pytanie czy warto zachęcać innych do korzystania z innych portali aukcyjnych?

asiadareszka

Re: Czy alegro kupi aukcjusz.pl?

Post autor: asiadareszka » 27 maja 2012, 15:26

Moim zdaniem, tak. Przecież to, że Allegro jest najpopularniejszym serwisem aukcyjnym, nie oznacza, że inne tego typu serwisy mają nie istnieć. Oczywiście nie będzie im łatwo, ale przy dobrej reklamie i atrakcyjnych warunkach dla swoich użytkowników...jest szansa, że Allegro nie obejmie monopolu na na naszym rynku w temacie portali aukcyjnych.
Uwielbiam robić zakupy!Lubię też wygodne płatności przez internet gdyż bardzo ułatwiają mi moją pasję

Awatar użytkownika
c2h5oh

Post autor: c2h5oh » 28 maja 2012, 00:32

Polski rynek aukcji internetowych należy do Allegro i wyrwać im sensowny jego kawałek jest cholernie trudno - eBay próbował i się poddał.

zakk77

Post autor: zakk77 » 04 cze 2012, 05:38

Za allegro idzie już narodowe skojarzenie:

kupujesz przez internet = kupujesz na allegro

kupujesz na aukcji = kupujesz na allegro

To jak w dawnych czasach: masz telefon = masz telefon od TP SA

Allegro traktowane jest niemal jak firma narodowa, ba... dobro narodowe :) Żal ebaya, żal pomniejszych serwisów jak Świstak. Musiałby wejść naprawdę duży gracz z dużą kampanią promocyjną. Ja kampanii ebaya np. nie pamiętam...

____________________________________________________________________________________________________________
Mój blog o zakupach grupowych i grupowych promocjach

joobler

Post autor: joobler » 23 gru 2012, 22:34

tak teraz aukcje i wszystko co się kupuję kojarzy się z allegro a tego aukcjusza.pl nawet nie znam i nigdy o nim nie słyszałam nawet.

spelen
Kontakt:

Post autor: spelen » 08 wrz 2013, 10:26

Nie kupiło bo po co, skoro pozycja allegro jest niezagrożona?

ODPOWIEDZ