Porównywanie cen produktów w Internecie

Szeroko pojęte ezakupy. Dyskusje o zakupach w sklepach internetowych.
Romano
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2009, 14:43

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Romano »

Sam zamysł porównywarki cen jest dobry, ale w praktyce to sie nie sprawdza moim zdaniem. Zazwyczaj ceny sa bardzo niekatualne, w docelowych sklepach ceny sa zupelnie inne niz wskazywałaby na to porównywarka internetowa

Eprice
Posty: 35
Rejestracja: 11 paź 2009, 10:31

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Eprice »

Nie zgodziłbym się z tym do końca,może po prostu korzystałeś ze zlej porównywarki i stąd Twoje zdanie. Wypróbuj także innych,żeby wiedziec ze ceny sa jak najbardziej aktualne.

lukasz20042
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:40

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: lukasz20042 »

Najważniejsze są: cena, opisy produktów, oraz opinia kupujących.

PolaRaksa
Posty: 22
Rejestracja: 28 wrz 2010, 08:25

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: PolaRaksa »

Też mi się nigdy nie zdarzyło natknąć na nieaktualne ceny w porównywarce, może to jakaś kiepska strona, z której korzystałaś.

MEDAN
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:23

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: MEDAN »

Witam,
porównywarki faktycznie pomagają, jednak tylko czasem... Nierzadko ten sam produkt jest w porównywarce "w kilku odsłonach". Wystarczy, że sklep w nazwie poda jakieś oznaczenie więcej lub dodatkowy opis, porównywarka zazwyczaj traktuje to jako inny produkt. Tym samym, podstawowa wartość porównywarki - zatraca sens. Nie możemy porównać cen tych samych produktów.
Pracownicy porównywarek bardzo rzadko "scalają" takie produkty i mam wrażenie, że nie dzieje się to bez przyczyny ....
Poza tym - patrząc na sprawę porównywarek od strony sprzedawcy - generują one spore koszty, o których użytkownik (kupujący) nierzadko nie wie.

kasia848
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2011, 20:23

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: kasia848 »

Ja również korzystam z porównywarek, w końcu to nie tylko informacja o cenach,

mikka_24
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2011, 21:46

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: mikka_24 »

Ja tam zawsze korzystam z porównywarek. jeśli dany sprzęt spełnia moje oczekiwania i chcę go zakupić, to oczywiste jest, że będe szukać najniższej ceny i najlepszych warunków zakupu.

Traffica
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:58

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Traffica »

A mi niektóre porównywarki działają na nerwy,dlatego że są mało czytelne i w ogóle ciężko się domyślić o co w nich chodzi. Ale przyznam,że zwracam na nie uwagę i czasem korzystam.

mikka_24
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2011, 21:46

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: mikka_24 »

Czytelne dla mnie są, tylko warto dodatkowo sprawdzić parametry sprzętu na stronach producenta, bo zdarza się, że nie ma wszystkich danych, no i poczytać opinie kupujących, czy nie było problemów z zakupem.

subiekt.sk
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2011, 12:21
Lokalizacja: Janicki

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: subiekt.sk »

Porównywarki są ok, ale tak jak i inne miejsca w sieci są zaspamowane przez marketingowców czy też same firmy. Sklepy np. same piszą opinie o sobie, prezentują nieaktualne ceny itd. Porównywarki - tak, ale z pewną dozą nieufności,..
________________________________________________________________________________________________________
Wyposażenie sklepów

mikka_24
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2011, 21:46

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: mikka_24 »

Dlatego bezpieczniej sprawdzić wszystko przed zakupem. Są też rankingi, można zerknąć jaka marka się lepiej prezentuje.
Nie ma sensu się później denerwować.

Traffica
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:58

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Traffica »

To racja,najlepiej po prostu wszystko dokładnie sprawdzić przed zakupem,a w szczególności opinie na różnych forach i portalach. Tak abyśmy mieli kilka źródeł i móc je porównać.

Awatar użytkownika
sen
Posty: 108
Rejestracja: 15 gru 2010, 13:11

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: sen »

Porównywarki cen niestety nie działają! To co piszecie wyżej, ceny są nieaktualne, nie zawsze są produkty, których szukamy. Kolejną sprawą jest cena, to co jest w porównywarce na pierwszym miejscy, wcale nie musi być najtańsze! Co z e sklepami, których w porównywarce nie ma? Bardzo często mają niższe ceny, niż sklepy w ty porównywarkach. Ale jest jeszcze jeden problem.
Bardzo często, spotykamy w porównywarkach, jakieś dziwne, nikomu nieznane sklepy, gdyby się zagłębić, to okazuje się, że 3-4 pierwsze miejsca, to ta sama firma!
Jedna forma, ma kilka pozycji w porównywarce, pod różnymi nazwami sklepów, gdy wchodzimy w tą najtańszą, przekierowuje nas 2-3 razy i trafiamy do sklepu, z tym, że tam już ta cena jest wyższa a gdzieś z boku dopisek, że towar w niższej cenie już się wyczerpał i mają tylko w tej droższej!
Jeśli kogoś interesuje ten temat, to polecam pogooglać, jest kilka ciekawych artykułów na ten temat w sieci.

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Herbatnik »

Warto korzystać z porównywarek do ogólnego rozeznania, ale nie ograniczać się do nich, bo informacje tam zawarte nie muszą być prawdziwe, poza tym nie wszystkie sklepy mają konta w porównywarkach (wiąże się to z kosztami).
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

Marta30
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2013, 11:33
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Porównywanie cen produktów w Internecie

Post autor: Marta30 »

Lubię korzystać z serwisu cenowarka.pl. Zaletą jets to, że można sprwdzić cenę nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Już 2 razy zdażyło się, że dzięki tej porównywarce kupiłam sprzęt elektroniczny UK, poniważ była spora różnica w cenie.

ODPOWIEDZ