Spam, spam i jeszcze raz spam

Wszelkie sprawy związane z działaniem forum.
Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: c2h5oh »

Najwyraźniej aktualne zabezpieczenia nie dają rady - nie chce mi się już nawet sprawdzać czy ktoś coś napisał, bo tonie w spamie.

Sugestia: włączyć reCaptcha (dostępne bez konieczności instalowania modów od phpBB 3.0.6) lub zainstalować https://www.phpbb.com/customise/db/mod/nucaptcha_plugin

Awatar użytkownika
jupither.pl
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2012, 12:40

Re: Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: jupither.pl »

Myślę, że większość użytkowników ma podobne odczucia. Odnoszę wrażenie, że forum jest bo jest a co się z nim dzieje... nie ma większego znaczenia, przyświeca tu mottoi: róbta co chceta." Angielszczyzna" jest na co dzień, sporadycznie trafia się cyrylica brakuje tylko kreskówek z Chin, chociaż może i takie znalazły się w archiwach. Forum sklepolandii niestety stało się głównym śmietnikiem spamów z internetu.
c2h5oh pisze:nie chce mi się już nawet sprawdzać czy ktoś coś napisał, bo tonie w spamie.
nazwałabym to raczej mega śmietnikiem, wysypiskiem gdzie osobiście też nie mam ochoty grzebać się w tonach zużytych puszek, ogryzków, niedojedzonych sałatek i tym podobnych pozostałościach jakie wyrzuca się do kontenerów stojących pod blokiem, albo ktoś się tym zajmie, albo sytuacja pozostanie bez zmian i zniechęci najgorliwszego, z czasem spam stanie się jedynym wpisem na forum - praktycznie taka sytuacja już ma miejsce, patrząc na liczbę zarejestrowanych sklepów i procent wypowiedzi. Reputacja strony chyba dawno straciła na wartości przez brak kontroli nad wpływem śmieci z eteru.

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: c2h5oh »

Są granice tego co może ręczne czyszczenie osiągnąć.

Dla przykładu formularz kontaktowy na mojej stronie:
- jest przeznaczony dla klientów, więc nic co utrudnia im wysłanie pytania do mnie nie może się tam pojawić - captcha nie wchodzi w grę
- z tego samego powodu nie mogę stosować agresywnego filtrowania po treści - lepiej dostać trochę spamu, niż stracić choćby jedną wiadomość od klienta
- zostawiony samopas, bez zabezpieczeń puszczał do CRMa w porywach do kilkunastu TYSIĘCY sztuk spamu na dobę.

Kilka sztuczek złego czarownika dalej captchy nadal nie ma, agresywnego filtrowania też nie, a spamu są 2-3 sztuki tygodniowo :P

Awatar użytkownika
talar77
Site Admin
Posty: 62
Rejestracja: 12 lip 2007, 21:53
Kontakt:

Re: Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: talar77 »

Przyznaję Państwu rację. Spam wchodzi do nas regularnie praktycznie każdego dnia. Mimo zwiększenia szumu Captcha nie daje ono rady. Wcześniej był moderator forum, który każdego dnia je odwiedzał i na bieżąco czyścił ze śmieci. Niestety przez niedozwolony marketing szeptany został usunięty z tej funkcji i teraz zostałem tylko ja. Na dniach postaramy się zwiększyć zabezpieczenie i filtr.

Awatar użytkownika
talar77
Site Admin
Posty: 62
Rejestracja: 12 lip 2007, 21:53
Kontakt:

Re: Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: talar77 »

Skrypt przeszedł aktualizację. Teraz kod captcha generuje Google, więc mamy nadzieję, że roboty już nie przejdą przez niego tak łatwo. Nowy moderator forum powinien pojawić się do końca przyszłego tygodnia.

Awatar użytkownika
talar77
Site Admin
Posty: 62
Rejestracja: 12 lip 2007, 21:53
Kontakt:

Re: Spam, spam i jeszcze raz spam

Post autor: talar77 »

Od kilku dni systematycznie czyścimy forum ze spamu. Włączyliśmy nowe zabezpieczenia. Mamy nadzieje że poprawi to sytuację.

ODPOWIEDZ