Ten sam przedmiot na kilku aukcjach

Aspekty prawne prowadzenia sklepu internetowego.
Awatar użytkownika
Wiza_Iza
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2011, 17:08

Ten sam przedmiot na kilku aukcjach

Post autor: Wiza_Iza »

Witajcie.

Nie posiadam sklepu internetowego, ale od czasu do czasu wystawiam coś na allegro. I ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy mogę wystawić tę samą rzecz np. na allegro i ebayu? Jak to zaznaczyć w opisie aukcji? Z jednej strony chciałabym dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych klientów, z drugiej - co w sytuacji, gdy np. toczy się licytacja na allegro, a ktoś klinie kup teraz na ebayu? Będę wdzięczna za wasze opinie.

POLI
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2011, 13:18

Re: Ten sam przedmiot na kilku aukcjach

Post autor: POLI »

Nie jestem pewien w 100% ale aukcja i jej wygranie/kupienie przez kup teraz, to swoista umowa więc jesteś zobowiązana do wywiązania się ze swojej cześci umowy czyli sprzedania przedmiotu.

Więc jeśli ktoś kupi przedmiot na allegro i na ebayu to będziesz zmuszona sprzedać im te przedmioty ;)

W innym przypadku kupujący może di za 4 tys mial samochod za 40 tysochodzić swoich praw.

Przykład trochę inny ale podobny.

Ktoś wystawił samochód na allegro warty ok 40 tys zł ale wystawił go za 4 tyś zł za kup teraz (pomyliły mu się zera) i ktoś kupił ten samochód i w sadzie wygrał z sprzedającym.
http://www.sellsmart.pl - program sklepu internetowego

Awatar użytkownika
Wiza_Iza
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2011, 17:08

Re: Ten sam przedmiot na kilku aukcjach

Post autor: Wiza_Iza »

Dzięki.

Czyli obstajesz przy zdaniu, że wystawiając przedmioty na sprzedaż, lepiej korzystać z jednego serwisu z aukcjami? Wiem, że są ludzie, którzy wystawiają te same przedmioty na różnych aukcjach (allegro, ebay), ale może to kwestia ilości sztuk?

Konsultant
Posty: 11
Rejestracja: 11 sty 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Ten sam przedmiot na kilku aukcjach

Post autor: Konsultant »

Jeśli masz jeden przedmiot i wystawiasz go na licytacje
to nie wystawiaj go na innej aukcji na "kup teraz".

Jeśli masz więcej takiego samego towaru to nie opłaca się
wystawiać go na licytację. Większą cenę uzyskasz
wystawiając go na "kup teraz".
Konsultantka FM Group - Zostań Konsultantką FM Group!

ODPOWIEDZ