Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Reklamacje, zwroty itp.
krzychpron
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2011, 18:50
Kontakt:

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: krzychpron »

KarolinaM pisze:Mi się wydaje że zawsze można w ciągu tych 10 dni zwrócić towar. A od czerwca będzie na to nawet 14 dni ;)
Dodam od siebie jeśli sprzedawca nie poinformuje o prawie od odstąpienia w terminie 14 dni okres ten wydłuża się do 30 dni

pozdrawiam

krzychpron
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2011, 18:50
Kontakt:

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: krzychpron »

krzychpron pisze:
KarolinaM pisze:Mi się wydaje że zawsze można w ciągu tych 10 dni zwrócić towar. A od czerwca będzie na to nawet 14 dni ;)
Dodam od siebie jeśli sprzedawca nie poinformuje o prawie od odstąpienia w terminie 14 dni okres ten wydłuża się do 30 dni

pozdrawiam
Poprawka 14 dni będzie obowiązywać od 25 grudnia 2014, jeśli się o tym nie napisze w regulaminie okres wydłuży się do 12 m-c

KingaZarzycka
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, 16:51

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: KingaZarzycka »

w sumie jeśli to odpakował i użył to raczej nie zwrot już. Jeśli to ktoś od napraw to uważaj oni często robią jakieś podmianki

sklepo8mania
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:04

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: sklepo8mania »

Niestety, jeśli towar jest zgodny z umową to nie:(

rit
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2016, 13:19
Kontakt:

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: rit »

Zależy od sprzedawcy

zyberp
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2019, 11:22

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: zyberp »

Zwrot towaru jest zawsze dostępny, jeśli sprzedający jest przedsiębiorcą. Masz na to 14 dni. Warto zgłaszać regulaminy sklepów, które wydaja nam się nieprawidłowe, możemy zaoszczędzić czas wtedy innym konsumentom, którzy będą mieli zamiar zwrócić towar. Zachęcam do zajrzenia do bloga, w którym poruszane są takie tematy, warto więcej nie dac się zaskoczyć :) : regulaminowo.pl/category/blog

KingaSkyShop
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:23

Re: Czy zawsze mam prawo do zwrotu towaru?

Post autor: KingaSkyShop »

Każdy klient ma prawo do zwrotu w ciągu 14 dni. Warto zwrócić uwagę na dwa wyjątki:
- jeśli sprzedajecie towar cyfrowy np. e-booka to należy zamieścić infomrację, że natychmiastowe przesłanie materiałów jest równoznaczne z rezygnacją z prawa do zwrotu. Klient musi zaznaczyć takiego checkboxa,
- jeśli towar wykonywany jest na zamówienie np. z grawerem. Przy wykonaniu wszystkiego w sposób prawidłowy, zgodnie z zamówieniem, nie można zwrócić takiego przedmiotu.
W artykule jest więcej informacji o klauzulach niedozwolonych zamieszczanych w regulaminach (np. rozpakowanych przedmiotów nie przyjmujemy) i o tym, jak zmniejszać ilość zwortów: blog.sky-shop.pl/alfabet-e-commerce-z-jak-zwroty

ODPOWIEDZ