Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
jarilitmanen
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:43
Kontakt:

Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: jarilitmanen »

Witam
jakie polecacie firmy pozycjonerskie do sklepów internetowych?

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: ENA »

Żadne, ciężko potem dojść, co namieszali w kodzie. A dopisywać do katalogów można samemu. Algorytm google się zmienia, dlatego moim zdaniem warto to śledzić i własnymi siłami promować sklep w Internecie.

MouseNet
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2011, 16:48
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: MouseNet »

Może jestem mało obiektywny, ponieważ świadczę usługę pozycjonowania sklepów/stron internetowych, ale nie uważam że klient jest w stanie zająć się tym samemu (dysponując niedużym czasem jaki może na to poświęcić). Z praktyki wygląda to tak, że nawet jak firma/osoba pozycjonująca/optymalizująca potrzebuje dane od klikenta to czeka się na to bardzo długo. No i nie ma się co dziwić, bo właściciel sklepu ma przecież bardzo dużo rzeczy na głowie. Oczywiście nie dotyczy to osób mających wyłącznie jeden sklep internetowy, które nie robią nic innego i mają dużo czasu na zabawę z pozycjonowaniem.

Pamiętajcie także, że w przypadku sklepu internetowego ogólnie pojęte pozycjonowanie to nie tylko wpisanie go do katalogów SEO (trzeba też wiedzieć do jakich wpisywać a jakie omijać) i ustawienie znaczników. Bardzo ważne (poza ogromną liczbą rzeczy po prostu ważnych) jest analizowanie danych z Analytics, Webmaster tools, robienie eksperymentów, przeglądanie odwrotnych ścieżek do celów... no i chyba najważniejsze sprawdzanie stron wyjścia w funkcji czasu spędzonego na danej (pod-)stronie.

Na prawde jak ktoś nie ma dużo czasu na to, to szybciej/lepiej i finalnie dużo taniej jest zlecić to firmie pozycjonerskiej.
http://MouseNet.PL - Strony WWW, Sklepy Internetowe, Pozycjonowanie

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: ENA »

Wiedziałam, że pojawi się tutaj zaraz reklama firmy pozycjonującej. Ja takim firmom nie ufam.

MouseNet
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2011, 16:48
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: MouseNet »

ENA pisze:Wiedziałam, że pojawi się tutaj zaraz reklama firmy pozycjonującej. Ja takim firmom nie ufam.
To co napisałem to nie jest reklama, nie oczekuję zleceń po poście - zacząłem od informacji, że najprawdopodobniej nie będę obiektywny. Napisałem szczerze informacje, jakie wynikają z doświadczenia.

Dlaczego nie ufasz firmom pozycjonerskim?
http://MouseNet.PL - Strony WWW, Sklepy Internetowe, Pozycjonowanie

alinamaj666
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2011, 14:18

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: alinamaj666 »

Wybierz firmę pozycjonerską za którą przemawiają efekty. Zajrzyj na forum pozycjonowania i optymalizacji, poczytaj opinie na temat. Ja akurat pozycjonuję się w firmie eactive z racji tego że mają bardzo niskie ceny w porównaniu z innymi.



@ENA to odkryłaś nowość :D chyba nie czytałaś pierwszego posta z pytaniem

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: ENA »

MouseNet - nie ufam, bo wolę to robić sama i uwierz da się. :)

alinamaj - jak najbardziej czytałam pierwszego posta. ;)

MouseNet
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2011, 16:48
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: MouseNet »

ENA pisze:MouseNet - nie ufam, bo wolę to robić sama i uwierz da się. :)
No właśnie chciałbym wiedzieć dlaczego nie ufasz takim firmom?
Pierwszy raz spotykam się z taką opinią i jak najbardziej mnie interesuje to.

Ktoś Ci kradł dane? Ktoś zaniżał Twoją pozycję? A może coś innego spowodowało że nie ufasz pozycjonwerom?
http://MouseNet.PL - Strony WWW, Sklepy Internetowe, Pozycjonowanie

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: ENA »

Po prostu nie ufam i uwierz mi nie tylko ja. Spotykam na codzień wiele osób, znam wielu właścicieli stron internetowych i większość sama pozycjonuje swoje strony i jest to moim zdaniem najlepszy sposób. A Ty będziesz miał cały czas inne zdanie, bo jesteś taką firmą i wiem, że CIę do swojego nie przekonam, dlatego proszę, żebyś Ty mnie też do swojego nie próbował przekonywać.

MouseNet
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2011, 16:48
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: MouseNet »

Nie zamierzam Cie przekonywać do swojego zdania, cenię to że sama się tym zajmujesz i nie musisz korzystać z usług. Ale nie o to tutaj chodzi. Chodzi o powód braku zaufania.
Czyli rozumiem że nie jesteś w stanie mi powiedzieć dlaczego nie ufasz firmom pozycjonerskim?
http://MouseNet.PL - Strony WWW, Sklepy Internetowe, Pozycjonowanie

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: Herbatnik »

Nie bo nie i masz więcej nie pytać! ;p

Nie ufają ludzie, którzy się nie znają na tym po prostu. Ludzie nieobyci w dzisiejszym internecie. Jeżeli ktoś ma dobry sklep internetowy, a nie pozycjonuje to to traci naprawdę wiele. Można robić to samemu, ale to tak, jakbyś chciał/a zbudować dom bez narzędzi. Pozycjoner ma takie narzędzia, zapłacił za nie, ma też część materiałów, z których będzie korzystał do pozycjonowania sklepu. Właściciel musi za to wszystko zapłacić lub działać ręcznie co zabierze mu O WIELE więcej czasu, a czas to pieniądz.
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: ENA »

Herbatnik pisze:Nie ufają ludzie, którzy się nie znają na tym po prostu. Ludzie nieobyci w dzisiejszym internecie. Jeżeli ktoś ma dobry sklep internetowy, a nie pozycjonuje to to traci naprawdę wiele. Można robić to samemu, ale to tak, jakbyś chciał/a zbudować dom bez narzędzi. Pozycjoner ma takie narzędzia, zapłacił za nie, ma też część materiałów, z których będzie korzystał do pozycjonowania sklepu. Właściciel musi za to wszystko zapłacić lub działać ręcznie co zabierze mu O WIELE więcej czasu, a czas to pieniądz.
Ha, i tu się mylisz. Ja nie ufam, bo sama to robię i uwierz mi, daję radę. Dlatego znam się i jestem obyta w dzisiejszym internecie. Ha! Nie rozumiem dlaczego uważacie, że sklep nie może pozycjonować się sam. Znam wiele takich sklepów i idzie im całkiem nieźle. A znam też sklepy, które skorzystały z firm pozycjonerskich, włożyły w to dużo kasy i niestety była to kasa wyrzucona w błoto.

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: Herbatnik »

ENA, wszystko zależy od konkurencji. Jak jej nie ma, albo jest i się nie pozycjonuje, to nie ma problemu, własne działania wystarczą, ale jak trafi się ktoś, kogo jest 80% w wynikach wyszukania w Google na Twoje frazy, to gorzej i samemu ciężko sobie poradzić z tym.
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

netgirl
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2011, 22:38

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: netgirl »

@ENA: wypozycjonuj samodzielnie sklep na pierwszą pozycję w SERP'ach na słowo (przykładowe) kluczowe "bielizna" i wtedy porozmawiamy, OK? Ktoś na tym pierwszym miejscu jest i zapewniam, iż nie zrobił tego sam "bo da się". Po prostu zlecił to wyspecjalizowanej firmie. Tak samo jak księgowość zlecam innej firmie, chociaż niby "da się" samemu. Tylko pytanie PO CO? Skoro kto inny wykona te zadania dużo lepiej, szybciej i taniej, a mnie zostaje więcej czasu na rozwój firmy!

Outsorcing jest kluczem do sukcesu, a nie robienie wszystkiego samemu. Deleguj zadania innym członkom teamu, a osiągniesz dużo więcej. Biznes to gra zespołowa. Zaproś do swojego teamu dobrych fachowców, niech oni pracują na sukces Twojego biznesu. Inaczej nigdy nie wyjdziesz poza zaściankowy "biznesik domowy", zarabiający jedynie na chlebek z masełkiem dla właściciela. Słowo-klucz to TEAM: pozycjoner jest członkiem mojego teamu, pomimo iż nie zatrudniam go na "umowę o pracę". Jak się nie sprawdza i nie osiąga wyników - szukam innego podmiotu, który jest w stanie spełnić moje oczekiwania. To jest biznes, tu nie ma ufam-nie ufam. To jest twarda gra o pieniądze. Tu nie ma przebacz.

Natomiast zgadzam się, iż niektóre firmy pozycjonerskie żerują na niewiedzy nowicjuszy w e-biznesie: parę razy w miesiącu otrzymuję na maila propozycje "współpracy" od różnych firm, z niebotycznymi cenami na jakieś bardzo niszowe słowa kluczowe, które tak naprawdę wymagają dodania może raptem kilkudziesięciu wpisów do średniej jakości katalogów, aby zając dobrą pozycję, bo nikt normalny na nie się nie pozycjonuje, więc konkurencji brak - to już jest zdzierstwo. Dopóki firmy pozycjonerskie nie zaprzestaną takich praktyk, dopóty będziemy mieć wiecznie dylemat ufam-nie ufam, pozycjonerzy to kasa wyrzucona w błoto itd...

P.S. Trudne słowa zlecam pozycjonerom, łatwiejsze pozycjonuję samodzielnie (kilka sklepów), mam niewielkie ale wartościowe zaplecze.

madmaj
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2012, 13:29

Re: Inwestycja w pozycjonowanie sklepu

Post autor: madmaj »

Pozycjonować można również samemu, ale na słabsze frazy i trzeba mieć chociaż minimalne o tym pojęciem. Ale na pewno nie jest to czarna magia, da się.
Seosklep.com.pl - Sklep dla pozycjonerów.

ODPOWIEDZ