Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
stworkipotworki
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2011, 21:49

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: stworkipotworki »

Tak, masz rację. Już nie jestem taka bezkrytyczna.
Pojawił się ten problem. Nie jestem specjalistką i myślałam, że ja coś narozrabiałam i wpakowałam np. ogromne zdjęcia, ale to wynika z braku połączenia z serwerem?


Trochę szukam na różnych forach i z tego co udało mi się wygrzebac to problem jest z facebookiem. Więc raczej jednak nie home. Wieczorem przysiądę i popatrzę dokładnie o co chodzi. Jak nie dam rady to będę musiała wykasowac przycisk "Lubię to".

horacy
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2010, 21:00

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: horacy »

Z tego komunikatu wynika, że po prostu Twój serwer był przez jakiś czas niedostępny. Pewnie była jakaś przerwa. Pytanie tylko ile to trwało.

stworkipotworki
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2011, 21:49

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: stworkipotworki »

ładowanie strony strasznie się wydłuża a na dole w pasku wyświetla mie sie:
b.static.ak.fbcdn
więcej nie zdążyłam przeczytać ale google wyrzuciło takie info:


The static.ak.fbcdn.net phishing warning is triggered by a broken advertisement link related to the new Facebook Connect service and Facebook is working to correct the problem.

The static.ak.fbcdn.net website is owned by Facebook and is used to serve up parsed data and application-related Ref handles when a user arrives at Facebook.com, so there is no real phishing threat.

Facebook Developer Forums were abuzz this morning with talk about the false phishing warnings with administrators acknowledging that fbcdn.net was listed as a phishing site.

While this one was definitely a false alarm, with all the phishing scams targeting Facebook users, you can’t be too careful when logging in on a site your browser says is suspicious.

stworkipotworki
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2011, 21:49

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: stworkipotworki »

horacy pisze:Z tego komunikatu wynika, że po prostu Twój serwer był przez jakiś czas niedostępny. Pewnie była jakaś przerwa. Pytanie tylko ile to trwało.
Tak, to jednak jest sprawa home.pl. Już sobie poczatowałam i poniżej odpowiedź:

B.... Karol:
Ta sytuacja jest nam juz znana, nasi administratorzy pracuja aby jak najszybciej ja rozwiazac, wkrotce sytuacja powinna wrocic do normy, dziekuje za zgloszenie i przepraszam za zaistniala niedogodnosc.

stworkipotworki:
a jaka jest przyczyna? Czy mam coś zmienić na stronce czy też jest to techniczny problem po stronie home?

B..... Karol:
Jest to po naszej stronie, niebawem funkcjonalnosc serwera worci do normy

horacy
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2010, 21:00

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: horacy »

Czyli jak widać w home też zdarzają się awarie...
Mam nadzieję, że szybko to naprawią i Twój sklep będzie dobrze działał.

TOM
Posty: 52
Rejestracja: 07 gru 2010, 10:15

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: TOM »

horacy pisze:Czyli jak widać w home też zdarzają się awarie...
Mam nadzieję, że szybko to naprawią i Twój sklep będzie dobrze działał.
Awarie zdarzają się wszędzie i pewnie u każdego dostawcy hostingu.

Różnica tylko w tym, jak dana firma podchodzi do takich awarii i jak informuje klientów.

groszek11
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2011, 09:17

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: groszek11 »

Moim zdaniem Home ma doskonały support i to w jakimś stopniu tłumaczy cenę usług... Kontakt z konsultantami jest możliwy również przez czata (co mi osobiście bardzo pasuje). Poza tym jest też platforma Rozwijaj, gdzie zawsze można im napisać od serca co się o tym wszystkim myśli. Widać więc że krytyki się nie boją i próbują jakoś z nią merytorycznie walczyć. Mój sklepik stoi na Home od ponad roku i przez ten czas miałem JEDNĄ awarię. Moim zdaniem to nie tragedia... :)

swenNL
Posty: 139
Rejestracja: 19 wrz 2009, 09:33

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: swenNL »

Jedna awaria na ponad rok to niezły wynik. Ale pamiętaj, że mogły być też inne awarie, których nie zauważyłeś ;)

groszek11
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2011, 09:17

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: groszek11 »

Idąc tym tropem popadlibyśmy w paranoję... :-) Dla mnie awarie, których nie wykryłem nie istnieją :P

swenNL
Posty: 139
Rejestracja: 19 wrz 2009, 09:33

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: swenNL »

Dobre podejście - bezstresowe :D

Swoją drogą tak w temacie niewykrytych awarii - są firmy, które automatycznie badają serwer np. co minutę i w razie awarii np. wysyłają sms-a. Ale ja bym chyba nie chciał czegoś takiego (wyobraziłem sobie sytuację, kiedy np. dostaje sms-a o 3 w nocy ;))

groszek11
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2011, 09:17

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: groszek11 »

Dlatego trzeba wybierać hosting, w którym nic się nie zwiesza nawet kiedy admin nie patrzy :D Mnie tam Home.pl nigdy nie zawiódł...

SMSów też bym nie chciał dostawać. Grunt że na rano ma wszystko działać jak należy. A jak nie ma pewności to można poprosić Home'a o logi serwera.

ertus
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:35

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: ertus »

A nie lepiej spróbować czegoś bardziej rozsądnego cenowo. Za 187zł miesięcznie od uti.pl można dostać kompletne rozwiązanie nastawione na sklep internetowy. 20GB miejsca, 1000GB transferu na rok. Program Magento Commerce, Sugar CRM i inne w tej cenie. Serwer stabilny, Polski. No i dla takiej firmy jest się klientem, a nie tylko statystyką.

nakoszulkach
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2011, 21:15
Kontakt:

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: nakoszulkach »

Niech szybko przeliczę: 12x187zł = 2.244zł. Wolę być statystyką w bezawaryjnej nazwie za 369zł czy homie za 738zł. Osobiście wybrałem nazwę z której jestem w 100% zadowolony.

ENA
Posty: 77
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:49

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: ENA »

nakoszulkach, zgadzam się w 100%. Ja ostatnio się przekonałam znowu do nazwy. Dawno nie było żadnych awarii i wszystko działa jak trzeba.

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Jaki hosting dla sklepu - home.pl czy nazwa.pl?

Post autor: Herbatnik »

Linuxpl.com, nie ma co przepłacać. Kontakt do nich jak i cała opieka jest znakomita.
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

ODPOWIEDZ