Czytelna strona sklepu

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
korneliusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:48

Czytelna strona sklepu

Post autor: korneliusz »

Tworze wirtualną wersje mojego sklepu ze zdrową żywnościa, starałem sie pogrupować produkty tematycznie i strasznie duzo zakładek mi wyszło, troche chaos sie zrobił. Nie wiem czy to tak moze zostac a nie bardzo mam sie kogo poradzic. Znam sie troche na wordpressie wiec z tą wiedza co mam + pomoc googla jakos postawiłem sklep ale chciałbym tez zachowac te wszystkie standardy zeby dawac sie wyszukiwac ludziom i robotom. Moze od przyszłego roku wygospodaruje mamone na SEO wiec stronka musi byc zgodna ze standardami SEO a w nich to juz nie do konca sie orientuje, wiem napewno ze powinno byc czytelne a nie jestem pewny czy jest. Z drugiej strony tyle razy to widziałem ze przestaje byc obiektywny

radzioo81
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2017, 13:59

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: radzioo81 »

Jak jest duzo produktów no to siłą rzeczy tych zakładek tez będzie troche. Pogrupuj sobie tak jak pisałes, nazwij podstrony tak zeby było jasne co zawierają, zeby ludzie nie musieli sie irytowac ze weszli a tam nie to co chcieli. No i poczytaj sobie o zasadach UX, moze cos ci jeszcze sie przyda

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: SupremumSEO »

Masz rację, strona przygotowana do pozycjonowania musi być czytelna. Tylko po takiej będą chcieli poruszać się internauci. Jeżeli chodzi o przejrzystość strony, to z myślą o robotach wyszukiwarek, warto zadbać o wygenerowanie mapy witryny. Pozwala ona na uporządkowanie adresów url wszystkich podstron i ułatwia robotom ich indeksowanie. Z kolei z perspektywy odwiedzających stronę, świetnie sprawdza się nawigacja okruszkowa, czyli pokazywanie ścieżki kolejnych podstron, które doprowadziły użytkownika do strony docelowej, na przykład konkretnego produktu. Zadbaj o wysoką jakość grafik, odpowiednią kolorystykę - to wszystko wpływa na odbiór strony i wrażenie, jakie wywiera na użytkownikach. Tych standardów, według których tworzy się witrynę jest o wiele więcej - jeśli chcesz poznać szczegóły, zapraszam do kontaktu. W Supremum SEO służymy też pomocą, jeśli zdecydujesz się na pozycjonowanie swojego sklepu.

korneliusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:48

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: korneliusz »

Juz czytam o tych mapach witryny, będe działac. Bardzo dziękuje, jak sobei nie poradze to jeszcze zajrze ok?

ptal
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2017, 22:21

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: ptal »

Witam
Może powiem jak to wygląda od strony klienta. Najważniejsza jest łatwa w obsłudze nawigacji i filtrowanie produktów. Odnalezienie szukanego produktu powinno być łatwe i intuicyjne. Jeżeli tak nie jest unikam zakupów w takich sklepach.
Dodatkowo nieznane mi sklepy musza wzbudzać zaufanie. Czytelny regulamin, warunki dostawy i płatności, widoczne dane przedsiębiorcy i podany numer telefonu. Jeżeli mam wątpliwości co do produktu, często dzwonię przed dokonaniem zakupu aby je rozwiać. Mam nadzieję ze pomogłem.

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: SupremumSEO »

korneliusz pisze: 27 paź 2017, 10:57 Juz czytam o tych mapach witryny, będe działac. Bardzo dziękuje, jak sobei nie poradze to jeszcze zajrze ok?
Służę pomocą w razie potrzeby. Pamiętaj, żeby gotową mapę witryny zgłosić w Google Webmaster Tools - Wielki Brat musi się dowiedzieć o konieczności zaindeksowania podstron Twojego sklepu. Zostaniesz poproszony o weryfikację witryny, a następnie w zakładce “Indeksowanie → Mapy witryn” będziesz mógł dodać własną mapę.

petroleuka
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2015, 15:46

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: petroleuka »

Wtemacie indeksowania,czy robot przegląda całą strone naraz czy jakos seriami i czy robi to od razu po zgłoszenia czy czeka sie w jakiejs wirtualnej kolejce?

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: SupremumSEO »

To zależy. Strony poprawnie zoptymalizowane pod kątem SEO indeksują się szybciej. Jeżeli strona jest mało przejrzysta, zawiera błędy albo długo się wczytuje, “ustępuje w kolejce” tym bardziej wartościowym. Google indeksuje tylko przyjazne urle, więc dbanie o ich jakość to absolutny numer jeden. Istnieje coś takiego jak limit współczynnika indeksacji, określający, jak wiele może zaindeksować bot w czasie jednej sesji. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego powrotu botów na stronę, należy zadbać o jej jakość i systematyczne aktualizacje.

James00
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:57

Re: Czytelna strona sklepu

Post autor: James00 »

Dzieki za informacje.

ODPOWIEDZ