Kiedy stosować remarketing?

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
sławomir
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, 12:42

Kiedy stosować remarketing?

Post autor: sławomir »

Cześć, prowdze sklep intern. z częściami do samochodów konkretnych marek i mam pytanie jak wyżej, kiedy właściwiel strony-sklepu intern.powinien stosować remarketing? W jakich sytuacjach się to opłaca?

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: SupremumSEO »

Zawsze. Remarketing powinien na stałe towarzyszyć naszym działaniom, mającym na celu zachęcenie klienta do skorzystania z produktów i usług, a w rezultacie zwiększenia sprzedaży. Powodem tego jest fakt, że większość użytkowników nie dokonuje konwersji w czasie pierwszej wizyty na stronie, dlatego tak ważne jest, aby na nią wrócili. Inny powód jest taki, że łatwiej pozyskać klienta, który już raz miał styczność z naszą ofertą niż zupełnie nowego, który nie jest z nią zaznajomiony. Najlepiej sprawdza się w branżach konkurencyjnych, nastawionych na sprzedaż, w których proces zakupowy jest wydłużony, to znaczy decyzja o zakupie nie jest podejmowana od razu.

sławomir
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, 12:42

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: sławomir »

To troche jak u mnie, ludziom się niby spieszy jak potrzebują częsci ale szukają gdzie taniej, gdzie szybsza dostawa. A jakie metody remarketingu są najbardziej skuteczne?

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: SupremumSEO »

Trudno uszeregować je według skuteczności, a każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie. Możliwości jest wiele. Możesz zdecydować się na wiadomość mailową, SMS lub komunikat w postaci okienka pop-up. Pamiętaj, żeby wystrzegać się spamu i nachalnego bombardowania internautów swoją ofertą - w ten sposób można osiągnąć zupełnie inny skutek niż oczekiwaliśmy. Treść reklamy remarketingowej powinna być dopasowana do użytkownika, pojawiać się w odpowiednim miejscu i czasie. Najlepiej będzie zaplanowanie takiej kampanii zlecić profesjonalistom.

natka
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2017, 15:47

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: natka »

a najgorsze co można zrobić w remarketingu to dać człowiekowi odczuć że jest śledzony, np dopiero co wyszedł ze sklepu internetowego a już na jakiejś innej stronie dostaje reklame innych produktów albo jakąś jawną informacje zę właśnie dokonał zakupu, no hello! można się poczuć jak w ukrytej kamerze

sławomir
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, 12:42

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: sławomir »

Ja gdzieś czytałem że najgorsze co można zrobić to wysyłać tą samą reklamę do wszystkich, a one przeciez muszą byc spersonalizowane jak to wyżej zostało napisane. Tego błędu na pewno nie popełnie

niejak
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2017, 14:41

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: niejak »

Moim zdaniem jest to jak najbardziej super pomysł!

____________________
http://kancelaria-prawo-rodzinne.com/alimenty-dziecko-dzieci-poznan-lodz-adwokat-prawnik-radca

jedkol
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2017, 15:35

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: jedkol »

Naprawdę ciekawa dyskusja - dobrze o tym wiedzieć!

Awatar użytkownika
kincol
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:03

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: kincol »

Bardzo przydatne są te porady :) Dzięki wielkie :) Przydadzą mi się :)

sara919191
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2017, 09:58

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: sara919191 »

Kluczem do remarketingu jest zebranie odpowiedniej bazy odbiorców. Najczęściej remarketing sprowadza się do kampanii bannerowej, która opiera się choćby o dane zbierane przez Google Analytics.

maksta
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, 19:39

Re: Kiedy stosować remarketing?

Post autor: maksta »

Moim zdaniem w każdej okazji warto stosować remarketing :D Bardzo dobrze sprawdził się w moim sklepie.

ODPOWIEDZ