rwd a seo

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
lupinazorzecha
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:52

rwd a seo

Post autor: lupinazorzecha »

czesc! mam pytanko - chce zlecic zrobienie strony internetowej, i zastanawiam sie na ile tutaj jest wazna responsywnosc, czyli to jak strona dopasowuje sie do urzadzenia jak sie uzywa komorki czy tabletu. czy to jest wazne? ma to jakis wplyw na to jak strona dziala? slyszalem ze ma to tez wplyw na pozycje strony, a nie ukrywam, ze chce sie tez pozniej zaczac pozycjonowac.

petroleuka
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2015, 15:46

Re: rwd a seo

Post autor: petroleuka »

no responsywnosc teraz jest w modzie, na pewno nie zaszkodzi zeby strona byla dostosowana pod urzadzenia mobilne. mnie osobiscie bardzo wkurza jak mi ise cos rozjezdza na komorce ;)

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: rwd a seo

Post autor: SupremumSEO »

Responsywność jest w tym momencie bardzo ważna. Tak jak wspominał mój przedmówca, jednym z czynników jest wygoda - już teraz ruch z komputerów i z urządzeń mobilnych rozkłada się mniej więcej po połowie, a za parę lat ruch mobilny ma przebić ten pochodzący z laptopów i pecetów. Responsywność ma wpływ na pozycję stron w wynikach wyszukań w urządzeniach mobilnych, możliwe ze zmieni się to niedługo i będzie miało wpływ na pozycję strony w ogóle. W każdym razie - warto w responsywność inwestować :)

lupinazorzecha
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:52

Re: rwd a seo

Post autor: lupinazorzecha »

ok, czyli moge byc dzieki temu teraz lub w przyszlosci wyzej w google, to juz cos. i fakt faktem wygodniejsze. tylko mam pytanie - czy taka strona jest w jakis sposob trudniejsza do wypromowania? bo pewnie za sama responsywnosc nie wyladuje w top 10

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: rwd a seo

Post autor: SupremumSEO »

Nie, nie powoduje to żadnych dodatkowych trudności w pozycjonowaniu :) Tak jak wspominałem - RWD ułatwia zdobycie wyższych pozycji, więc powinno być w gruncie rzeczy elementem optymalizacji :)

ODPOWIEDZ