marketing mix dla sklepu z zabawkami

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
zebixer
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2016, 11:51

marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: zebixer »

witam wszystkich, mam pytanie marketingowe. mam sklep z zabawkami, stacjonarny w miejscowosci sredniej wielkosci i internetowy ktory wlasnie rozkrecam. zrobilem kalkulacje i chce zatrudnic specjaliste, ktory zajmie mi sie roznymi aspektami tzw. marketingu mix i ecommerce. sam nie mam w tym za bardzo doswiadczenia, wiec chcialbym zapytac, na co zwrocic uwage rekrutujac takiego specjaliste. co dla was okazalo sie najwazniejsze? bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi.

petroleuka
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2015, 15:46

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: petroleuka »

mysle ze najwazniejsze na poczatek beda adwordsy, tez ktos kto ma chocby podstawowa wiedze na temat pozycjonowania. nie wiem czy w tej sytuacji nie oplaca ci sie bardziej zlecic tego firmie niz rekrutowac jedna osobe samodzielnie.

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: SupremumSEO »

Wszystko zależy od wielkości firmy i tego, co właściwie jest Ci potrzebne. Jeżeli chodzi o marketing w sieci, to o ile sam sie na tym dobrze nie znasz - radziłbym jednak zlecić to firmie. Nie piszesz wiele jakiego typu to zabawki i jaka jest strategia firmy, jaka jest konkurencja, jaki budżet. Myślę, że najlepiej byłoby przeprowadzić audyt strony, sprawdzić, jaki byłby koszt kampanii AdWords i na tym skupić się na początek. Podaj więcej szczegółów to będę mógł pomóc bardziej :)

zebixer
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2016, 11:51

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: zebixer »

zalezy mi przede wszystkim na kims, kto zna sie na dzialaniach z marketingu i pr w internecie. reszta jest drugorzedna. nie mamy zabawek designerskich, raczej standardowa oferta, to co jest akurat modne np. teraz dobrze schodzi wszystko co zwiazane ze star wars i minionkami.

petroleuka
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2015, 15:46

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: petroleuka »

a nie macie nic specjalnego w swojej ofercie co moze przyciagnac klientow? cos, czego nie ma w innych sklepach, konkurencyjne ceny? to wam pomoze sie wybic.

SupremumSEO
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:40

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: SupremumSEO »

Najlepiej na początku ustalić, co najlepiej się sprzedaje (oraz to na czym sklep ma największą marżę) i na to najbardziej położyć nacisk podczas kampanii AdWords. Można też ustalić, czego szukają potencjalni klienci i również na tym się skupić prowadząc kampanię w jakiejkolwiek formie, co jest dość oczywiste. Warto też zainwestować w drobne, ale ważne zmiany na stronie, takie jak podłączenie Google Search Console czy optymalizację. Zapraszamy do kontaktu z nami, możemy wykonać bezpłatnie audyt SEO i pomyśleć, co warto zrobić z Twoją stroną.

agatka12
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2016, 12:37

Re: marketing mix dla sklepu z zabawkami

Post autor: agatka12 »

Znam osoba ktora moglaby Ci pomoc :) Aktualne?

ODPOWIEDZ