Reklamy na sklepach internetowych

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
Kate
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2008, 23:18

Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: Kate »

Co myślicie o umieszczaniu reklam na stronach sklepów internetowych?

Ja wchodząc na sklep internetowy i widząc od razu reklamę innego serwisu albo (co jest ostatnio bardzo popularne) reklamy google, od razu się zrażam. Chyba sklepy internetowe nie powinny służyć do zarabiania na reklamach.

RAFALM
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:32

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: RAFALM »

Też mam takie zdanie. Cała przestrzeń powinna być przeznaczona na dobrą prezentację produktów, żeby kupujący nie musiał się zastanawiać, w co kliknąć żeby znaleźć szukany asortyment. Reklamy kontekstowe (w tym Googole) mogą być mylące, szczególnie dla początkujących użytkowników.

Kate
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2008, 23:18

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: Kate »

Niestety reklamy google są tak wstawiane na serwisach, żeby się właśnie w nie klikało, z wiadomo jakich powodów. :|

docia

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: docia »

Kate pisze:Co myślicie o umieszczaniu reklam na stronach sklepów internetowych?

Ja wchodząc na sklep internetowy i widząc od razu reklamę innego serwisu albo (co jest ostatnio bardzo popularne) reklamy google, od razu się zrażam. Chyba sklepy internetowe nie powinny służyć do zarabiania na reklamach.
No ja mam podobnie. Poco reklamy skoro jestes w sklepie wiesz co chcesz kupic nic innego cię nie interesuje...

buyer_kajt
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2008, 01:16

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: buyer_kajt »

Zgadzam się z Wami. Chociaż, gdybym miał sklep internetowy, to nie wiem jak bym postąpił. Sklepy czy aukcje mają być od kupowania przedmiotów, a nie od reklamowania innych serisów (wyjątkiem mogą być reklamy kontekstowe, jeśli jesteś na stronie sklepu, gdzie kupujesz np. narty, to masz jakas reklame sklepu z odzieza na narty. Daje to fajny efekt jesli reklamowany serwis jest rzeczywiscie dobry i godny polecenia - wg mnie zwieksza to zaufanie w takim przypadku

Awatar użytkownika
c2h5oh
Posty: 192
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:05

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: c2h5oh »

Taka reklama to strzelanie sobie w stopę, szczególnie jeśli nie masz kontroli nad tym co jest wyświetlane w ramach tej reklamy.
Wyobraź sobie sytuacje: klient trafia do Twojego sklepu, znajduje towar i.. dostaje reklamę kontekstową (taką jak google adsense) sklepu oferującego ten sam towar 10% taniej. Efekt? właśnie wszystkie Twoje wysiłki i wydatki poniesione na zachęcenie klienta do zakupu dały zarobić konkurencji.

W zasadzie potrafię sobie wyobrazić tylko jeden przypadek w którym reklama innego sklepu w sklepie ma sens - jesteś właścicielem obydwu.

krinpi
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2009, 13:21

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: krinpi »

Nie jestem expertem w AdSense Googla, ale z tego, co wiem, można tam zablokować reklamy konkurencji. Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkich nie da się zablokować i zawsze jest ryzyko, że coś się "prześlizgnie".

Ogólnie też jestem przeciwko umieszczaniu reklam w sklepach internetowych, nawet tych kontekstowych.

agugu.com.pl
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2009, 21:38
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: agugu.com.pl »

zauważyłam tendencje umieszczania reklam google na stronach sklepów i w moim odczuciu tez jest to dziwne, i z tego co pamiętam sprzeczne z zasadami poprawności działania sklepu. Ale widać takie czasy...
natomiast uważam, że nie ma nic złego w podaniu linków do sklepów uzupełniających ofertę danego sklepu- to może ułatwić klientowi zakupy.- Jesli ma zaufanie do naszego sklepu- skorzysta z zaproszenia do sklepu mającego wizytówkę w naszym..
htttp://www.agugu.com.pl - ubranka dla niemowląt i dzieci
htttp://www.agugu.com.pl - czysty dom z produktami eco

buyer_kajt
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2008, 01:16

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: buyer_kajt »

Ja rowneiz jestem przeciwny reklamom na serwisach sklepow internetowych. WYglada to conajmniej dziwnie;/ Akceptowalne jest za to jakies umieszczanei info o partnerstwie z kims tam itp itd

Przemek
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2009, 19:00

Re: Reklamy na sklepach internetowych

Post autor: Przemek »

Ja też uważam, że w sklepach internetowych nie powinny się pojawiać reklamy zaraz p[o wejściu, bo to bardzo zniechęca. Zresztą tyczy się to nie tylko sklepów internetowych, np. jak wchodzę na stronę swojej skrzynki e-mail, to dziej się to samo. muszę się przebić przez gąszcz reklam, zanim w ogóle uda mi się zalogować.

ODPOWIEDZ