Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
Awatar użytkownika
sen
Posty: 108
Rejestracja: 15 gru 2010, 13:11

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: sen »

Ezka pisze:
sen pisze:@Ezka

Szczerze powiedziawszy w moim rozumieniu nic nie ma za darmo :) Także średnio mnie to przekonuje. Nie twierdze, że click shop to najlepsza opcja, tyle, że z mojego punktu widzenie co nie było trochę laika, najlepsza, bo najbezpieczniejsza.
Ja mówię to, co sam sprawdziłem. Darmowych sklepów jest kilka, najlepiej rozbudowanym, moim zdaniem jest Prestashop, masz tam wszystko, od modułu reklamowego, przez google adsense, po moduły płatności. Po co płacić ciężkie pieniądze, jak można sprawdzić samemu?

Grzesiek.r
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2011, 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Grzesiek.r »

sen pisze:
Nie rób mu wody z mózgu!
To, że ty sobie nie radzisz, nie znaczy, że każdy! Po za tym jeśli chcesz reklamować swoje produkty, to rób to w odpowiednim dziele!

Instalacja jest banalna! Każdy serwer ma instalator, twoja rola ogranicza się do podania maila i hasła.
Zmiana grafiki, to bardzo często podmiana oryginalnych plików graficznych na robione samemu np. w Gimpie.
Czas musisz poświęcić, ale oszczędzasz kilka tysięcy zł! Na początek zdecydowanie lepiej jest wsadzić te 2-3k w towar!
Mi darmowe oprogramowanie nie przestało działać, po za tym zawsze ma pomoc ze strony serwera!
Nie mieszaj ludziom w głowach!
Drogi "sen" nikomu "wody z mózgu nie robie" wyrażam tylko swoją opinię. Produktów swoich nie reklamuje bo link w stopce (sam masz taki link) nie do tego służy.
Osobiście uważam, że jeżeli dana osoba nie zna się na oprogramowaniu i chce się zająć przede wszsytkim handlem nie powinna tracić czasu na darmowe oprogramowanie bo oprogramowanie to tylko narzędzie do prowadzenia biznesu w sieci.
Jak sam wspomniałeś tak czy inaczej trzeba poświęcić czas (a czas kosztuje) więc tak naprawdę to oprogramowanie nie jest darmowe. Nie każdy potrafi zrobić grafikę w Gimpie więc nie mierz wszsytkich tą samą normą.


Pozdrawiam
szablonsklep.pl - sklepy internetowe

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Herbatnik »

Grzesiek.r pisze:Jak sam wspomniałeś tak czy inaczej trzeba poświęcić czas (a czas kosztuje) więc tak naprawdę to oprogramowanie nie jest darmowe.
Bezdomny aby otrzymać darmowy posiłek musi po niego przyjść i odstać w kolejce, a więc poświęcić swój czas (a czas kosztuje) więc tak naprawdę ten obiad nie jest darmowy.
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

Hejt
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2011, 11:12

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Hejt »

za darmo to można w mordę dostać! dajcie sobie spokój z tymi darmowymi opcjami.... jakos mnie to nie przekonuje. jak cos chcesz miec to musisz zapłacic, ajk nie płacisz od razu to zapłacisz w innej formie a aja wolę jak reguły sa jasne...

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Herbatnik »

Płacisz za dostęp do wikipedii? Płacisz za korzystanie z google?
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

Hejt
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2011, 11:12

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Hejt »

sklep to co innego, poza tym z googlami jest tak, że wszyscy maja korzyści, ja znajduje to co chce a oni mnie bombardują reklamami. Chodzi mi o twarde usługi.

Awatar użytkownika
sen
Posty: 108
Rejestracja: 15 gru 2010, 13:11

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: sen »

Hejt pisze:za darmo to można w mordę dostać! dajcie sobie spokój z tymi darmowymi opcjami.... jakos mnie to nie przekonuje. jak cos chcesz miec to musisz zapłacic, ajk nie płacisz od razu to zapłacisz w innej formie a aja wolę jak reguły sa jasne...
Właśnie przez takie podejście, jest coraz mniej darmowych rozwiązań.
Najpierw sprawdz a potem mów, skoro twierdzisz, że
dajcie sobie spokój z tymi darmowymi opcjami.... jakos mnie to nie przekonuje.
To znaczy, że nigdy nie sprawdzałeś tych rozwiązań.

@ Grzesiek.r
więc tak naprawdę to oprogramowanie nie jest darmowe.
Jest darmowe i doskonale o tym wiesz.

Wytłumaczę Ci to na chłopski rozum:
Rozwiązanie płatne:
Zakup sklepu (oprogramowania) 1500 zł
Zakup grafiki (wyglądu graficznego 1500 zł
= 3000 zł + dodatkowe moduły od 50 zł do powiedzmy 500 zł
Mogą dojść jeszcze koszty administracji sklepu, poprawek itd, tego nie doliczam.
Na dzień dobry ok 3300 zł

Rozwiązanie darmowe:
Zakup oprogramowania 0 zł
Zakup grafiki w przypadku nieznajomości tematu 1500 zł
Dodatkowe moduły 0 zł Można kupić jakieś specjalistyczne od 30 zł do 500 zł
Większość darmowych systemów jest wszystkomająca. więc doliczmy ze 100 zł
= 1600 zł
Czy widzisz różnice?
Zaoszczędzone pieniądze inwestujesz w towar, reklamę itd.

Darko21
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2011, 12:15

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Darko21 »

Ja też jestem sceptyczny jeśli chodzi o opcje robienia sklepu po taniości, ponieważ jeśli dojdzie do zmian graficznych musimy znów płacić, a bez umiejętności stworzenie sklepu własnoręcznie jest zapewne katorgą, a każda zmiana skryptu to koszmar, moim zdaniem warto zainwestować więcej i mieć gwarancję że w każdej chwili firma nas obsługująca może dokonać zmian

Darko21
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2011, 12:15

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Darko21 »

Proponuje sprawdzone rozwiązanie - http://www.msite.pl/ mają bogate portfolio i dużo opcji, a dodatkowo 14 dni testu i aktualnie trwa promocja :)

netgirl
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2011, 22:38

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: netgirl »

To bez znaczenia czy na soft wydacie 0 czy 100 czy 100tys. zł. Najważniejsza jest strategia rozwoju i promocji strony. Nawet jeśli wydacie 100 tys. zł na soft - to nie gwarantuje wizyt i zakupów. Z drugiej strony - otwierać sklep na sofcie darmowym BO JEST ZA DARMO - owszem można. Równie dobrze można za darmo (lub płatnie) otworzyć sklep z mydłem i powidłem na środku pustyni - efekt sprzedażowy będzie identyczny. Zamiast więc zastanawiać się czy otworzyć sklep na sofcie darmowym czy płatnym - lepiej podyskutujcie jak promować sklep, aby na nim zarabiać. Klient przychodzący do Was na zakupy nie jest zainteresowany "odpłatnością" Waszego softu, tylko całkiem innymi rzeczami! I w zależności od tych INNYCH czynników zrobi zakupy u Was lub pójdzie do konkurencji (nawet jak jest tam drożej!).

Decydując się na platformę działającą w systemie SAS należy pamiętać, że miesięczna odpłatność za soft to jak miesięczny czynsz za lokal - a i tak nie jesteś "u siebie". Na początek wynajem softu to dobre rozwiązanie, podobnie jak wynajem lokalu. Potem może okazać się kamieniem u szyi - zależy do jakiego wolumenu biznes ma w planach się rozwinąć. Pozycję lidera rynku online w danej branży ciężko będzie z takim "softem" osiągnąć. Natomiast aby zarobić na chlebek z masełkiem dla właściciela jednoosobowej firemki starczy całkowicie - pod warunkiem, że sklep będzie dobrze promowany, dobrze widoczny w sieci i zdobędzie popularność wśród internautów. W przeciwnym razie przychód miesięczny sklepu nie przekroczy kilkudziesięciu-kilkuset zł miesięcznie (czyli zwróci się rocznie za domenę).

A teraz konkretna odpowiedź na pytanie AgnieszkaM: zgłoś się do urzędu, który wydał Tobie zaświadczenie o wpisie do ewidencji (najczęściej jest to Urząd Miasta) - tam dopisz "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy wysyłkowe lub Internet" (47.91.Z to jest symbol, który musisz wpisać we wniosku), następnie zaktualizuj REGON jeśli działalność wysyłkowa jest już na tyle rozwinięta, że stanowi większość przychodów. Jak nie to nie musisz.

webface
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2011, 16:17

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: webface »

Witam,

włączę się do dyskusji bo wydaje mi się bardzo interesująca. Z większością podanych tu argumentów na temat rozwiązań SaaS się nie zgadzam ale może zdołacie mnie przekonać, że macie rację.

Moim zdaniem taki Click Shop ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko stabilnie działająca maszyneria do sprzedaży. Skupie się jednak na początku tylko i wyłącznie na funkcjonalności. Ile trzeba teraz zapłacić za napisanie sklepu? 3000 tysiące? 5? Ja trzy lata temu zapłaciłem 3,5 tysięcy i byłem z tego strasznie zadowolony do czasu aż sklep ruszył. Do kosztów sklepu musiałem dodać opłaty za hosting, wysyłki, grafika który przygotowywał mi szaty graficzne pod np. na święta. Średni koszt utrzymania sklepu w sieci wahał się średnio od 1-2 tysięcy złotych miesięcznie (wliczam koszty reklamy). nie było mnie na to stać więc zacząłem się zastanawiać nad przyszłością - słabo to wyglądało. Zostałem namówiony na rozwiązanie shopera, później niezadowolony z pewnych dziwnych tematów siadłem nad click shopem (sprzedawałem wciąż dzięki swojemu autorskiemu narzędziu). Po 2 miesiącach testów postanowiłem zaryzykować, przeniosłem się na rozwiązanie home.pl. Miałem olbrzymie obawy o koszta i pozytywnie się rozczarowałem! Sklep, sklepem ale pakiety reklamowe w cenie, zniżki na wysyłane paczki, hosting w cenie... to mnie przekonało. Mało tego! Przy każdym cholernym problemie nie próbuje dzwonić do Pana Kazia co wciąż śpi i ma cały świat w D**** tylko do słodkiej Pani która pomaga mi w każdym najmniejszym problemie. Ktoś tu napisał o darmowych rozwiązaniach, czy tego typu wsparcie jest tam możliwe? Czy darmowe rozwiązania przechodzą testy bezpieczeństwa jeśli chodzi o płatności? No właśnie... i tu tkwi koszt nie liczony w złotówkach a w wizerunku, zadowoleniu klienta, który do mnie wraca.

Jeśli chodzi o SaaS - ja się przekonałem. Nie bez przyczyny cały zachód przesiada się na tego typu rozwiązania.
Jedno zastrzeżenie!!! Nie prowadzę bardzo dużego sklepu, nie jest on jednak mały ;). Jak widzicie przerobiłem lekcję która kosztowała mnie jakieś 8-10 tysi, zastanówcie się więc nad rozwiązaniem z którego będziecie korzystać b. dobrze bo to naprawdę trudna sprawa jeśli chodzi o całokształt.

Ciekawostka: http://home.pl/sklep-rewolucja , może warto poczekać jeśli jest się na starcie :/...

Awatar użytkownika
Herbatnik
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:41
Kontakt:

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Herbatnik »

3-5 tysięcy za NAPISANIE sklepu? Ale po co ktoś ma pisać skrypt? Przecież jest masa rozwiązań, nie ma potrzeby n nowo odkrywać koła i płacić za to. Ale idźmy dalej, piszesz, że za utrzymanie sklepu płaciłeś 1-2 tysięcy miesięcznie. Proszę napisz konkretnie ZA CO?
Serwer na rok to nie więcej niż 500 złotych brutto. Jeśli musiałeś płacić więcej to widocznie miałeś zły silnik sklepu, który zżerał transfer.
Domena to 50 złotych na rok.
Policzmy resztę, 1-2 tysięcy miesięcznie, więc rozumiem, że średnio 1,5. Razy 12 daje 18 tysięcy rocznie. Minus serwer + domena 17 450 złotych. Widocznie za dużo przeznaczałeś na reklamę ;p

A tak na marginesie, to niezły marketing szeptany, tylko szkoda, że nie założyłeś konta wcześniej i nie napisałeś kilkunastu postów ;)
Sklep z herbatą - najlepszy sklep z herbatą w internecie :)

RedCart.pl
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:41

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: RedCart.pl »

Sam zakup oprogramowania sklepu to jedno...

Należy wziąć również pod uwagę kwestię przyszłych aktualizacji oprogramowania, pomocy technicznej i wsparcia czy hostingu oraz obsługi serwerów. Przy wyborze systemu warto pomyśleć o rozwiązaniu, które wspomaga Sprzedawcę w w/w obszarach.
Tomasz Cincio
Co-Founder & Co-CEO RedCart.pl

RedCart.pl - Nowoczesne sklepy internetowe
Chcesz dowiedzieć się więcej? 801-011-510

rafal_z
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2011, 10:12

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: rafal_z »

no właśnie, nie rozumiem, po co "pisać" sklep, skoro można skorzystać z gotowego rozwiązania? swoją drogą internetowych sklepów jest teraz naprawdę sporo, więc naprawdę jest w czym wybierać. kwestia chyba tylko tego, do czego kto przywiązuje jaką wagę. taki click shop o którym piszesz jest przejrzysty więc może go używać praktycznie kompletny laik a im wyższe ktoś ma wymagania, tym większy zrobi research i znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Darko21
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2011, 12:15

Re: Co trzeba zrobić, żeby otworzyć sklep internetowy?

Post autor: Darko21 »

Dokładnie, pisanie sklepu od zera to spory koszt, a po co wydawać mnóstwo pieniędzy skoro można zainwestować w gotowy skrypt do którego tylko dorabiamy grafikę. Dlatego zdecydowałem się na mSite, oprócz tego mam pomoc techniczną więc nie ma na co narzekać

ODPOWIEDZ